Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal oldalon alul a bölcsességf...

Bal oldalon alul a bölcsességfogamnál, a belső oldalon (nyelvem felől) az íny begyulladt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Bal oldalon alul a bölcsességfogam kijött már régebben, de nem teljesen van kinn, pedig elférne mert ugyan úgy áll mint a többi fogam.

Tegnap a bölcsességfogamnál, a belső oldalon (nyelvem felől) az íny begyulladt. Nagyon fájt vele együtt a mandulám is, viszont ma már nem érzek akkora fájdalmat de nagyon zavaró, hogy nem tudom becsukni a számat, ételt nem tudom megrágni, és a gyulladt ínyem majdnem eltemeti a bölcsesség fogamat, és ma reggelre kifehéredett. Vérezni nem vérzett.

Listerin szájvízzel öblögetem, és fájdalomcsillapítót vettem be.


Tudtok valamit tanácsolni? Mert így ünnepek alatt nincs fogorvosi rendelés.



2013. dec. 23. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fogad gyökere gyulladt be, nekem is volt ilyen és gyökérkezeli kellett, míg eljutsz fogorvoshoz kenegesd valamilyen ínygyulladásra való géllel, vagy Phlogosol oldattal.
2013. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a fehér nem véletlenül genny volt?

Legalább valami antibiotikum kéne ilyen esetben

Ügyeletre nem tudsz menni (feliratni gyógyszert)

2013. dec. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valami ügyelet csak van valamerre

Vagy falun vagy?

2013. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy genny volt-e, még nem fakadt ki.
2013. dec. 23. 16:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Falun vagyok és csak orvosi ügyelet van fogakkal nem foglalkoznak...
2013. dec. 23. 16:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj hát néhány napja pont ugyan ez volt nekem is.


Vegyél hiperolt a patikában, és 1 deciben 4 tablettát oldjál fel. Ezzel az oldattal napi kétszer tisztogasd az ínyed és a fogad közti részt. Én kis fecskendővel alá spricceltem, meg fogköztisztító kefével (DM-ben lehet venni) kipucoltam. Először baromira fáj...


A lényeg, hogy tartsd tisztán, mert valószínűleg belement a kaja és attól gyulladt be.


Már én is azt hittem gáz lesz, mert nagyon fájt, de így két nap alatt teljesen elmúlt. Szóval próbáld meg, ha nem javul, akkor menjél dokihoz, de szerintem csak az ételmaradék okozza.


Ezekre a területekre ilyenkor mindig jobban kell figyelni.

2013. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*1 deci vízben 4 tabletta hiperolt


Pardon, ez lemaradt.

2013. dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Próbálkozom!
2013. dec. 23. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
én ínygyulladáskor a vitinne-t használom.
2013. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!