Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 éves vagyok és rendszeres...

20 éves vagyok és rendszeres szájápolás mellett sorra lyukadnak ki a fogaim. Fogselymezek is és egyszerűen lassan 2 hetente jelenik meg egy újabb fekete lyuk valamelyik fogamon. SOS lassan nem marad fogam mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Fogorvosnál voltam nem tud mit mondani csak a fogselymet :(
2013. dec. 26. 01:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogszabályzóm van. Minden evés után fogat mosok, akárhol vagyok, mindig van nálam fogkefe, fogkrém. Emellett fogselymezek, fogköztisztitót használok és minden este szájzuhanyt is. 4 napja lyukadt ki az egyik fogam, amin mégcsak nincs is brekett...
2013. dec. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem szabad nagyon gyakran fogat mosni, mert megsérted a zománcot. Napi 2. Ezen kívül pedig használjatok xilitet és xilit tartalmú fogkrémet, az nagyon sokat segít!
2013. dec. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

már kétségbe vagyok esve tiszta fúrás,tömés a fogsorom 23 évesen már fogam sem lesz :,(


köszönöm a tippet egyébként,utánajárok amint kinyitnak a boltok ahogy elnézem a jelenlegi nem tartalmaz.

2013. dec. 26. 01:08
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Helló! Ha nem találsz ilyen fogkrémet, nem nagy baj, mert ritka. Xilitet tudsz venni önmagában is. Ez egy ilyen édesítő-féle, ma már sok boltban kapható, cukor helyett lehet használni. Azon túl, hogy tök finom, orvosilag bizonyított jó hatása van a fogakra, a cukorral ellentétben...


[link] "Újabb fogászati protokollokban, mint alapvető kezelési lehetőség van jelen a xilitol, illetve a nagy xilitoltartalmú rágók és fogkrémek"


Egy dolog viszont, amire figyelmeztetnélek. Fokozatosan hozzá kell szoktatni a szervezetedet. Ha elsőre túl sokat eszel, kegyetlen f*sás lesz belőle :) (fokozatos szoktatás után ez a hatás teljesen elmúlik)

2013. dec. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A feketeség "csak" szuvasodás. Használj szájzuhanyt, az nagyon jó fogszabályzó mellé. Sima fogkefével nem tudod rendesen takarítani, bármennyire is sikálod.
2013. dec. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez valószínű nagyrészt genetika, nem túl erősek a fogaid.
2013. dec. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pont így voltam!Allergiás vagyok a fluórra!
2013. dec. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

A szuvasodást okozhatja cukros üdítő (kóla) is.

Étrendedet nézd át (zöldség, gyümölcs, víz??)

Szedjél kálciumot, D vitamint.

2013. dec. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Sajnos én is így járok, pedig fogorvosnak készülök...1 hónapja voltam fogorvosnál, azt mondta 7 tömést kellene csinálni, annyi rossz fogam van. Azt hittem leesek a székről, hiszen mindent úgy csinálok, ahogy elő van írva. Sajnos ennyit jelent a genetika meg egy kis torlódás a fogazatban...
2013. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,hát úgy nézem beletörődhetek,hogy 25 éves koromra protkóm lesz kb... :(

Már a legelső fogam fele tömés és már lyukad a másik oldala....

2013. dec. 28. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!