Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Híd alatt tönkrement foggal...

Híd alatt tönkrement foggal mit tudnak kezdeni?

Figyelt kérdés
Ugye a legrosszabb forgatókönyv, hogy kihúzza, vár egy hetet, hogy a seb begyógyuljon, lecsiszolja a mellette levő fogat koronatartónak, mintát vesz, új híd?
2014. jan. 3. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez az egyik verzió, hogy hosszabb híd kerül fel.

A másik verzió, hogy a kihúzott fog helyére berak egy csapot, és mikor az szépen begyógyult, akkor arra kerül egy foggyök, amire rá lehet húzni a koronát. Ha ép és erős a csontozat, akkor ez a jobbik megoldás, mert nem kell ép fogat lecsiszolni.

2014. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez baromi ijesztőnek tűnik...

Nagyon fáj?

Rak ideiglenes hidat a többi maradó lecsiszoltra? Emlékszem, a levegő érintése is fájt azoknak a fogaknak...


Amúgy biztos húzni kell, igaz?



Jobb, ha tudom a lehetséges verziókat kedd előtt, nagyon parás vagyok.

2014. jan. 3. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ijesztően hangzik, de nem az. Elméletileg, ha megfelelően erős a csontozat, és be lehet építeni a csapot, akkor elkerülhető lenne a híd, és a legvégén a kivehető protézis is azáltal, hogy egy-egy újabb kihúzott gof helyére egyből műfog kerül. ezzel az ép fogakat sem kellene mellette csiszolgatni.


Egyébként, ha kapsz új hidat, akkor nagyon figyelj oda az ápolására. Nem elég kivűlről megmosni, mint a rendes fogakat, hanem kell egy fogselyemszerű dolog (kifejezetten hídtisztító), és a híd alatt átdörzsölni. Mert a mikroszkópikus réseken bemegy a savas/cukros nyál, és rombolja a fogakat. Ugyanilyen fontos a kalcium és D vitamin pótlás, hogy erős maradjon a fog (lehet kapni ilyen pezsgőtabit is.) Fogkrémnek meg csakis az Elmex. (Ha fogínygulladásod lenne, akkor meg a Parodentox.)

2014. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy helyen kisebb volt, nem húzódott rá az íny. Nem tudtam, hogy ekkora a gond, mostmár tudom. :D

De remélem, a másik két csonk nem ment tönkre. Azok nem fájnak.

Az íny néha fájt, gyulladt, de elég volt két napig jobban odafigyelni és elmúlt.

2014. jan. 3. 21:32
 5/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően hiányzott egy fogam. Hármat csiszoltak és híd került rá.


Igazából a húzástól félek. Amikor a fog helyetti csonkot húzták, egész este fájt, nem volt gyógyszer és a szomszédtól kértünk. Nomeg vérzett is egész este.

Meg attól félek, hogy fog nélkül maradok.

Van vizsgám és emellett egyéb programjaim, állatotthonban önkénteskedem.

Nem akarok itthon ragadni.

2014. jan. 3. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!