Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzással kapcsolatosan...

Fogszabályzással kapcsolatosan lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Na most én nem értek a fogszabályzáshoz, de most lett fogszabályzóm és azon gondolkodtam, hogy az egész processziónak nem folytonos szabotázs-e az, ha rágok?


Mármint ugye a fogok horizontálisan mozognak vándorolnak a gyökerükkel együtt az állkapcsokon, és a rágás meg ugye vertikális és értelemszerűen rágáskor hat newton visszafelé is és akkor ez nem akadályozza lényegében magát a fogszabályzás menetét?


Nyilván mondhatni utópisztikus kérdés, hogy ha fogszabályzás ideje alatt ami például 2 év lenne ha valaki nem azon időintervallum alatt, akkor mondjuk lehet, hogy hamarabb végbemegy a folyamat?


Nem vagyok türelmetlen vagy akármi csak ez engem úgy magamtól függetlenül is érdekelne. Nyilván majd megkérdezem az orvosomat de kövi találkozó még odébb van, aztán hátha valaki ért hozzá.



#fogszabályozás #praetor #dicere #potest #facere
2014. jan. 5. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy rágsz, nem fogja visszább az aktivítását a készüléknek.
2014. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lassítja a folyamatot. Ráadásul a rendszeres rágás fontos a fogak egészséges vérellátása miatt, szóval ha voltak is olyan gondolataid, hogy ezentúl mindent csak pépesen vagy csak szívószállal eszel, jobb ha elfelejted.
2014. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek én fizikai és matematikai képletekkel prezentált leginkább az erőhatások, erőkarok stb. által való bizonyításokra lettem volna kíváncsi, de bele is írtam a kérdésbe, hogy ilyen jellegű teoretikus megközelítés alappal való válaszra lennék kíváncsi.
2014. jan. 7. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!