Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó, enyhe fogfájásom van...

Állandó, enyhe fogfájásom van az összes fogamban. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem is igazán mondanám fájdalomnak, csak érzem, hogy gond lehet, de szinte az összes fogamban. 22 éves vagyok, nincsek lyukas fogaim és eddig minden rendben volt.

Reggelente fogmosásnál véres a fogkefe.


2014. jan. 6. 03:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy mind a négy bölcsességfogam most növöget, de nem azok fájnak.
2014. jan. 6. 03:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha véres a fogkefe, akkor ínygyulladásod van, az is járhat fájdalommal, persze a bölcsességfog fájdalma is kisugározhat, mielőbb nézesd meg fogorvossal.
2014. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt, saverózió...

A bölcsességfogaim nekem sem fájtak, mert azokon még jó volt a fogzománc.

Esetleg lehet még sima érzékenység, bár az is a fogzománc kopásával függ össze. Esetleg valamilyen gyulladás, de olyankor inkább belülről viszket vagy úgy fáj, mintha bevertek volna egyet. Vizsgálat nélkül nem lehet eldönteni, az is lehet, hogy mindkét probléma fennáll. Az állandó fogínyvérzés utalhat gyulladásra, ínyproblémára is, de az is lehet, hogy visszahúzódott a fogínyed és túlságosan szabaddá vált a fognyaki rész és emiatt az érzékenység is.

Sajnos ez egy összetett probléma, mindenképp keress egy jó fogorvost, aztán használd az ajánlott termékeket. Lehet, hogy többféle fogkrémre lesz szükséged, pl. reggel és este is másikra, ha sok különböző probléma van egyszerre. De a helyes fogmosási technikára is kérdezz rá és használj puhább fogkefét, mert lehet az ínyvérzés csak azért van, mert túl durván mosod az érzékeny fogakat.

2014. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ez zománcprobléma illetve a vérzés fogíny probléma.

fogtípus vagy helytelen ápolás okozhatja.

nekem sokszor fájt ugyanígy, sajgott az egész protkóm :) nem az ínyem fájt, és nem is vérzett mondjuk...

ajánlottak sensitive fogkrémeket, hát akár szenteltvízzel is öblögethettem volna.

csak az idő gyógyította.

pl. ha almalevet ittam (GYÜMÖLCS-SAV!) akkor pár óra múlva fájt bármire is ráharapnom. már rutinos vagyok, ilyenkor inkább nem eszem, vagy csak joghurtot, olyat, amit nem kell rágcsálni, aztán másnapra elmúlik.

a sensitive fogkrém semmit nem ér az ilyen sajgó fogra tapasztalatom szerint.

a helytelen szájápolás pedig, ha el-el marad egy-egy esti fogmosás, túlságosan rányomod (dörgölőd) a fogkefével a fogad. - javaslom az elektromos fogkefét,azzal nem lehet hibázni, és az ember jól szórakozik fogmosás közben, és nem is "kummantja" el :)


sajna a sz@r zománcok miatt a felső és alsó négy fogam nem lukas csak, a szemfogtól kezdve mindegyik örlőig, még a 4 bölcsességfogam is lukas.


én a rossz fogtípusnak még adtam az évek alatt a LIGHTCOLA-val is. ronda a szám belül, már annyiszor tömték minden irányból a fogaimat, hogy esküszöm, már ott tartok, kihúzatom őket, és protkót csináltatok! :(


szóval okulj rajtam, moss fogat - óvatosan de alaposan, és mindig!, kerüld a savas italokat (gyümölcslé, cola) és persze használj fogselymet is :) + elektromos fogkefe

2014. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mostanában (Karácsony-Újév ugye...) elég sok eceteset ettem, szinte mindennap. 2 evőkanál ecettel eszek egy tál lencsét és bablevest is ettem nagyon sok ecettel (szinte már égette a torkom, de így szeretem) Szilveszter óta meg mindennap megettem 1-2 tányér lencsefőzeléket. Lehet, hogy ettől fáj a fogam?
2014. jan. 6. 22:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és Tabasco szószt (csípős) mindíg teszek a pizzára és azt is szinte mindennap ettem mostanában. Inni, csak vizet iszom, elektromos fogkefém van és egyáltalán nem szoktam erősen mosni a fogaimat. Soha nem marad ki esti fogmosás!
2014. jan. 6. 23:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Akár ez is okozhatja, de ez még más problémákat is okozhat, szóval érdemes lenne kis kompromisszumot kötni és kevesebb ilyen dolgot fogyasztani.


A Sensodyne Pronamel (a hagyományos nem a white és egyéb verziók) tapasztalatból mondom, hogy hatásos fogkrém ilyen problémára, illetve én nem elektromos, hanem a Sensodyne (vagy akár más márka) extra puha sörtéjű fogkeféjét javasolnám. A Sensodyne nem olcsó, de valóban jó. Ha úgy döntesz ezt a márkát választod javaslom fogkeféből ne a pronamelt vedd, mert nem jó a kialakítása, elég a sima is, abból is van extrapuha verzió és nagyon jó a fogaknak, tisztít rendesen, mégis kíméli a zománcot.

Az Elmex-nek pedig van foggélje, ezt a fogakra kell kenni fogmosás után és fennhagyni pár percig, amolyan erősítő fogpakolásnak lehetne nevezni. Sőt, már ők is kijöttek érzékeny fogakra való (saverózió miatt) fogkrémmel, de azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom.


De érdemes lenne fogorvosnak megmutatni, mielőbb bármibe is belekezdesz, vagy vagyonokat költesz fogápolási termékekre, amikről aztán vizsgálat után kiderül, hogy neked másfajta kell. Ott csak átbeszélitek a fogápolási szokásaidat és megnézi a fogakat, semmi fájdalmas nem történik.

2014. jan. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként akár a rossz fogselyem vagy a túlzott használat miatt is lehet az ínyvérzés, ezért kell a fogorvossal beszélni.

Pár napig kerüld a savas dolgokat, egyél joghurtokat, igyál tejet, fogyassz tésztát, zöldségeket, főzeléket, leveseket, olyat ami nem savas (alkohol, gyümölcsök, bor, pezsgő, ecet, ilyesmi nem jó). Sajnos ha gyulladás van arra a tej nem lesz a legjobb, de legalább tudni fogod, hogy mi a probléma, mert ha saverózió, akkor kicsit enyhülni fognak a dolgok köszönhetően ezeknek a nem savas ételeknek, italoknak (ásványvizet, teát igyál, gyümölcslevet ne).

De ez jóval összetettebb dolog, akár a hideg-meleg is okozhatja, a meleg vagy a stressz (éjszaka összeszorítod) által is keletkezhetnek repedések a fogakon, amik nem mindig láthatók, viszont érezhetően fájnak. Vagy az is lehet, hogy feljön éjjel a gyomorsavad és az gyengíti őket folyamatosan stb.

Az ínyvérzés hátterében komoly fertőzéstől kezdve, egészen az enyhe kis vitaminhiányig bármi állhat, szóval ha okos vagy, nem kerülöd el a fogorvost.

2014. jan. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!
2014. jan. 7. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!