Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni órákban...

Gyökérkezelés utáni órákban normális az enyhe lüktető fájdalom?

Figyelt kérdés
ma voltam dokinál 12kor, gyökér kezelte, és még nem tömte be. valami vattát rakott bele. Miután kiment az érzéstelenítő hatása kicsit lüktetett és még most is kicsit. Lehet azért mert megbolygatta?? de ha már kiszedte az ideget akkor nem kéne hogy fájjon, úgy tudom :/ legközelebb 1 hát múlva kell mennem.

2012. ápr. 20. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elkezdene fájni, feszíteni, vedd ki a vattát, és szívogasd meg a fogadat. Ameddig nem mész vissza a fogorvoshoz, étkezés előtt tegyél bele egy kis vattát fogpiszkáló segítségével, hogy ne tudjon ételmaradék a gyökércsatornádba beleszorulni.
2012. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszi:) de vattát vagy géz darabot tegyek bele? sajnos nem tudom pontosan, hogy mit tett bele:/ valamelyiket a kettő közül
2012. ápr. 20. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Vattát tett bele.
2012. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oké! köszönöm a segítséget:)
2012. ápr. 20. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, hogy fáj utána: nem a fog idege, hiszen az már nincs meg, hanem a gyökérhártya fáj ilyenkor, az a lágyrész, amely a foggyökeret körülveszi. Ide ugyanis a gyökércsúcson keresztül kijutnak a baktériumok.Ezért válik érzékennyé a fog harapásra. A gyökérbe rakott vattát gyógyszerrel itatják át, amely csökkenti a gyulladást.
2012. ápr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes választ:) de ahogy "megszívom" a fogam (nem tudom jobban kifejezni) érzem hogy egy kicsit fáj. lehetséges, hogy még van benne ideg. Igaz már nyugodt állapotában nem fáj, csaj ha kicsit megszívom. A dokinak majd mondom ezt. De még egyszer, köszönöm szépen!
2012. ápr. 23. 18:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2012. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!