Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálhat a fogorvos?

Mit csinálhat a fogorvos?

Figyelt kérdés
hÈtfön iskolafogÀsztra megyünk! Van egy teljesen letört fogam amiböl egy kis darab mèg benne van 1mm ès nagyon csùnya ès mèly a luk....egy màsik pedig az is le van törve ot is van egy agy lyuk ès körbe ott van a fog az is pàr mm...mit csinàl ilyenkor egy fogorovos?

2014. jan. 16. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Küldj egy képet róla.
2014. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nincs kèpem ròla...
2014. jan. 16. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Csinálj :) Valószínű kihúzza vagy szájsebészetre küld.
2014. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kihuzza!
2014. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszokat
2014. jan. 16. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:

amíg a fog gyökere ép (tehát az íny alatt nem szakadt meg a gyökér) akkor valószínű felépíti a fogat. befúr a gyökérbe egy kicsike kis fémpálcikát és ráépít egy fogat. ha ez a fog nem gyökér kezelt, akkor viszont gyökérkezeli...

nem fáj se az építés, se a húzás, a gyökérkelés sajna fáj, de az is inkább akkor, ha gyulladt a fog (illetve, ha kiment az érzéstelenítő hatása)

2014. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ott és akkor nem csinál ilyen bonyolult dolgot. Legfeljebb visszarendel, vagy megmondja, hogy menjél el valahova. Ha van jó fogdoki, akihez szüleid járnak, vagy akiben megbízol, akkor érdemes vele egyeztetni, vagy keresni valakit, akiben megbízol.


Amikor én voltam hasonló helyzetben, akkor ott és akkor csak tömött fogat, a foghúzásra külön időpontot adott. De a mai fejemmel nem mennék körzetishez még egyszer, hanem inkább keresnék egy magándokit, aki rendes. Persze, ha megteheted. Nekem aztán nem sokkal később sikerült találni, és érdemes is volt, mert megvan azóta (lassan 20 éve) is olyan fogam, amit szintén húztak volna...

2014. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nyugi,ott semmit nem csinálhat veled,csak visszahív.de nekem ugyan ez volt a fogammal,nagyon csúnya volt,de kedden elmentem,és gyökérkezelte,én semmit nem érezttem,koronát fognak rá tenni,de legrosszabb esetben is kihúzzák,nem lesz probléma:)
2014. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:) mostmàr kicsit nyugodtabba fogok elmenni
2014. jan. 17. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!