Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Doki szerint a foggyökeremmel...

Doki szerint a foggyökeremmel van a baj, ki kell húzni. De ezt nem lehet előtte leellenőrizni, hogy biztos igaza van-e?

Figyelt kérdés
Fáj pár napig a gyökér, de akkor nem tudtam menni dokihoz. Később elmentem, ő már húzni akarta. Kívülről semmi nem látszik. Ezt így élből tudják, vagy keressek másik orvost?
2014. jan. 26. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

De, lehet, egy másik fogorvossal...

Ha olyan állapotban van, hogy nem menthető, húzni kell.

Másik nekiállhat gyökérkezelni, dolgozik vele, neked fájni fog, aztán a végén mégis lehet hogy huzni kell.

Ki tudja? Én nem vagyok fogorvos, legfeljebb nézelődnék...

2014. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol meg benne, akkor keress másik fogorvost.
2014. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben keresnék másik fogorvost. Ha nem csinált röntgent sem, csak rávágta, hogy húzni kell, akkor biztos.


Nekem hasonló gondom van épp, konkrétan karácsony tájt kezdett el fájni, január elején begyulladt (kívülről nekem sem látszik, hogy gond lenne vele), és tegnap jutottam el fogdokihoz. Fel sem merült a húzás lehetősége, pedig tartottam tőle. Nekem gyökérkezeli, azt mondja, lehet, hogy fél évig is eltart majd a gyógyulási folyamat, de húzásról nem volt szó.


Nyilván minden eset más, és ha röntgen alapján mondta, akkor lehet, hogy nincs mit tenni. De ha kicsit is bizonytalan vagy, akkor szánd rá az időt/pénzt, mert lehet, hogy meg lehet és akkor érdemes is megmenteni, küzdeni érte.

2014. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
áá, semmi röntgen. Adott dalacint és kész. Megint kicsit fáj, de szerintem a bölcsességfogaim is ludasak, kezd átrendeződni a fogsorom (ami mindig csodaszép volt), gondolom tolják előre.
2014. jan. 26. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!