Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfehérítés? Mit tegyek?

Fogfehérítés? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 L vagyok, kb. 10 éves koromtól mikortól fogszabályzót hordtam elől nagyon sárgák a fogaim. Iszonytosan zavaró, olyan, mintha ápolatlan lenne. Elmentem a fogorvosomhoz egyszer, de ő azt mondta ez (szén?) alapú, nem nagyon lehet változtatni, és a fehéerítő eljárársok tönkreteszik a fogat! Igaz ez? Mit tegyek? Nem szeretnék így maradni? Ti ismertek jó kezelést? Lehetőleg olyat, amit egy egyetemista iski tud fizetni. Köszönöm!
2009. dec. 5. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kifehérítettem a fogaimat (40.000Ft volt) Nem nagyon láttam javulást sajnos... :(

Mindenki más színű a csontozata, így a foga is..

Sajnálom,h ez kell írni,de így van s engem is nagyon elkeserít!

A fogdoki mondta,hogy a sztároknak nem a saját foguk fehér,hanem egy vékony porcelánhéjat tesznek a fogaikra! És ettől olyan gyönyörű fehér ill szép formájú!Én most ezekre a porcelán-héjakra gyűjtök,mert ez alatt a fog nem sérül meg,sőt védi is őket.A fehérítés tényleg roncsolja,nekem nagyon érzékeny lett a hidegre/melegre a fehérítés miatt.

2009. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ops,javítésok * mindenkinek más...

* sajnálom,h ezt kell írnom..

2009. dec. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hello!

Igaz, a fogfehérités mar nem annyira draga, ( sztem egy 50 ezer korul kijon barhol), de épp ezen gondolkodtam én is, azaz h mi van, ha nem hasznal. Igaz, én nem fogszabalyzot hordtam, hanem mar gyerekkoromtol sargasak a fogaim ( valahol olvastam, hogy a sargas fogak erosebek, ellenallobbak-na itt uzenem a kitalalojanak, hogy tehet egy szivességet, allandoan gondok vannak a fogaimmal)Létezik un. " belso fogfehérités", ezzel a gykérkezelt fogakat is fehérré lehet tenni, de valahogy vacillalok. Az elso valaszado jol elkeseritett, van olyan érzésem, nekem sem lesz semmi valtozas. Elso: a fogorvos mit mondott? Vagy ilyen esetben legalabb a felét nem lehetne visszakérni az aranak,???A porcelanhéj tényleg nem rossz megoldas, de darabja kb 30 ezer,és gondoljatok bele, ha mosolyogtok, csak fent latszik mindkét kvadransbol az 1-5 os, azaz ez 10 fog!!!

2009. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
én úgy tudom ha sós vízzel mosol fogat az javít rajta próbáld ki én is mostam már úgy fogat meg amúgy is a fogkrémekről azt hallottam hogy rákkeltő hatásúak
2009. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia 2.ik !

Le akart beszélni róla,mert mondta h nagyon roncsolja a fogam,meg nem is lesz tőle sokkal fehérebb!

De én nagyon makacs voltam,és végül megcsinálta.Azt mondta fél árnyalattal (neki van skálája) világosabb lett! DE SZTEM NEM,MEG SENKI MÁSNAK NEM TŰNT FEL!Nem kérhettem vissza a felét sem... Hát igen...kb 300.000.Ft,de sztem megéri,én bármit megadnék egy szép fogsorért!!!

2009. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 naphtha ***** válasza:
56%
Házilag állítólag bevált a szódabikarbónával való fogmosás. Sok fogkrémben is ez az adalék adja ezt a hatást.
2009. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ujra a 16 19 es vagyok :) Koszonom a valaszod, elso!Azért ez milyen mar, hogy elmész a fogaszhoz, kijossz ugyaolyan szinu fogakkal, o meg jol zsebreteszi a pénzt , grrr...A héjkeramian én is gondolkodom egy ideje, dehat az én pénztarcam igen vékony ( még ) ahhoz. Raadasul kulfoldon élek, épp most vagyok egy fogaszati kezelés elején ( gyokérkezelés, majd a régebbi tomések cseréje), és tavasszal szerettem volna hazamenni ( az otthoni arak joval olcsobbak) egy fogfehéritésre, vagy most mar nem is tudom...:)Kulonosen, hogy nemrég kezdtem egy fogaszati asszisztens képzést, igy elhataroztam, akkor kezdek munkat keresni, ha elragado , hofehér mosolyom lesz :)( habar elnézve itt a francia fogorvosok fogazatat, a sotétsarga- barnasszurke minden arnyalataban pompazik, szoval még jol allok :D)

De hogy a kérdés feltevojének is valaszoljak, irta valaki a szodabikarbonat, hetente egyszer dorzsolgesd at vele a fogad, illetve kérj egy depuraciot, polirozast! A polirozastol is fehérebbnek tunnek a fogaid :)

2009. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aszódabikarbóna, só sajnos nem segített... :( A foganként 30.000 ft elég sok... De nem adom fel, vártam már eleget, várok még egy kicsit... :)
2009. dec. 5. 17:07
 9/9 anonim válasza:

en rendszeresen feheritem a fogam otthon. fogorvosnal rendeltem anyagot es azt a muanyag-gumi "sint" amibe a feheritot teszem a fogsoromhoz keszitettem. kb 50e ft volt anyaggal egyutt es az agyag 2-3 alkalomra (2,5 hetes kura egy alkalom) eleg. a fogaim sokkal feherebbek :) csodalatos! es a noverem is megcsinalta ugyanezt a feheritot es neki is szep feherek a fogai.

semmit nem tett tonkre a fogamon, 3 eve hasznalom ezt, kb 8-10 havonta csinalok egy kurat.

DayLight a neve az anyagnak....

2012. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!