Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor fog ez elmúlni vagy...

Mikor fog ez elmúlni vagy menjek el a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Múlthét kedden húzták a bal alsó bölcsességfogamat (nem műtötték, bemetszés-kiemelés ez volt az eljárás de gondolom nem ez a szakkifejezés). Nem igazán viselt meg, már másnap nagyjából tudtam rágni a másik oldalon. óvatosan mostam a sebet, illetve szájöblögetőt is használtam, de nem öblögettem vele, csak fej bólíntásokat csináltam. Már nem fáj a fogam(helye), de a számat még mindig nem tudom teljesen kinyitni, egy banánt nem tudok normálisan megenni például és akkor is fáj/feszül mikor a nyelvemet előredugnám. Próbáljam itthon minél nagyobbra nyitni a számat (nem megy csak ha ujjaimmal feszítem de akkor eléggé fáj) vagy menjek el inkább a fogászatra ezzel a problémával? Ha nem múlik 1-2 hét múlva el akkor mindenképpen elmegyek inkább az érdekelne, hogy lehet e ennek hosszútávú negatív következménye (ennyire tudom csak kinyitni mint most)

2014. jan. 30. 13:39
 1/3 anonim válasza:
Természetesen vissza kell menni, ha tovább fennáll ez a probléma. Az, hogy ennyire nehéz nyitni a szádat, elfogadható, hiszen a bölcsességfog az állkapocs hátsó részénél helyezkedett el, most már nincs ott, ehhez a szervezetednek hozzá kell szoknia. Ne nagyon feszegesd, tehát csak óvatosan. A helyes fogápolásért pedig pirospont, ezt tartsd fent.
2014. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Előbb lemértem, kb 3 cm-re tudom kitátani a számat és csak azon az oldalon feszül/fáj, ahonnan ki lett húzva.
2014. jan. 30. 15:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett vele?
2020. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!