Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti milyen fogorvoshoz mentek...

Ti milyen fogorvoshoz mentek szívesebben és nagyobb bizalommal? Ha férfi, vagy ha nő? Ha idősebb, vagy ha fiatalabb? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nők többször türelmesebbek, empatikusabbak.

Az idősebb lehet, hogy nagyobb tapasztalattal rendelkezik, de lehet, hogy már kicsit belefásult, kiégett és emiatt nem úgy viszonyul a beteghez, ahogyan kellene.

A fiatalabbaknak meglehet, hogy kevesebb még a munkatapasztalatuk, de többször lelkesebbek, optimistábbak, a betegekkel is általában normálisabban bánnak, nyugtatgatják őket, hogy nem fog annyira fájni.


Érvek, ellenérvek.


2014. jan. 15. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fogorvosom egy idősebb férfi.

A lehető legtürelmesebb, legnormálisabb és nagyon nagy a szaktudása. Kezelés közben eltereli az ember figyelmét, nagyon kommunikatív, sok mindenről el lehet vele beszélgetni. És nagyon jól ért a szakmájához.

A férjem eddig egy női orvoshoz járt, aki egyáltalán nem a pácienssel foglalkozik, hanem egyfolytában az asszisztensével csacsog mindenféle dolgokról és nem is végzi annyira a dolgát. És nagyon sok esetben egy nehezebben kihúzható fognál például megakad az ereje és küldi az embereket a szájsebészetre. Így a férjem átjött az én orvosomhoz, akivel ő is nagyon meg van elégedve.

2014. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én olyanokhoz járok, akik csak pár éve praktizálnak, lelkesek, aranyosak, de már van bőven tapasztalatuk. Eddig mindig férfiakhoz kerültem, őket valahogy jobban szeretem, mint a nőket.

Amúgy meg pont nemrég volt foghúzásom, és a női assziszents majdnem kiabált velem, mert véletlenül becsuktam a számat...

2014. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

úgy vettem észre, a férfi fogorvosok sokkal "lazábbak", a nők tovább dolgoznak a fogon, szinte szobrot faragnak.

nekem nem volt túl öreg fogorvosom nem volt, egyszer egy szájsebészeten egy nyugdíjas "nagy név" (apjáról aki szintén fogorvos volt, utcát neveztek el a városban) húzta a fogam ki, nem tudom összehasonlítani, egyszer történt csak foghúzásom :)

összességében:

a nők sokkal előbb jelentik ki, hogy gyökérkezelés kell, a férfiak még egy próbát futnak (csak simán tömik, ha fáj továbbra is akkor gyökérkezelnek csak)

a női fogorvosok között viszont több a béna is - nekem volt egy, aki akkora állat volt, jópárszor okozott nekem kellemetlenséget

mint nő, velem kedvesebbek a férfi orvosok, sokkal figyelmesebbnek éreztem őket, mint a női orvosokat!


azok a legjobb fogorvosok, akik elég alaposak, tehát nem 30 perc, hanem legalább 60-90 percig kezelnek - nem mindegy, hogy milyen a tömött fog formája, ha nem a legtermészetesebb a felső fog látja kárát pl.

SZTK-s dokik sokszor összecsapják a munkát. az ő töméseik azok, amik újból és újból feltárandók - a tömés alatt tovább lukad a fog

az is baj, ha a fogorvos csak egy fogat hajlandó egy alkalommal kezelni - volt nekem ilyen is. pedig nyugodtan lehet egymás mellettieket, sőt, ha valaki bírja a fájdalmat, mint pl. én annak egy kisebb kezelést lehet érzéstelenítés nélkül is csinálni.

ja, a menő fogorvos jó vastagon tud számolni, lehet, érdemesebb középkategóriájut keresni. pl. nekem SAJNOS 4 CSATORNÁS az összes örlőfogam, tehát a gyökérkezelés nem háromszoros, hanem négyszeres munka. ez pech, de az, hogy a doki ezt fel is számolta (pedig először nem is hitte el nekem, amikor mondtam, de emiatt 5x kellett újragyógyszertömni a fogam) szóval még jól a négy gyökértömést, négy gyökéreltávolítást, stb. számolta fel.

volt olyan fogorvosom (középkategória) aki mivel egymás mellett 2 fogat tömött, és egy fog 12eFt / tömés volt, ezért azt mondta, legyen akkor 20eFt. tehát mennyiségi kedvezményt adott - saját döntés alapján.

nekem amúgy egyszer egy fiatal dokinéni csinált úgy egy fogam, hogy áááh, kis luk, nem adott fájd. csillapítot (mondjuk sokszor én se kérek) de majd besz.rtam. (fognyaki lukat, oldalról tömött... hát az bizony eléggé tud fájni. szerintem még nem volt tapasztalt e téren, hogy ilyenkor a kis luk esetén is kell injekció)

2014. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!