Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az felső bölcsességfog műtét...

Az felső bölcsességfog műtét kevésbé fáj mint az alsó?!

Figyelt kérdés

Már volt bölcsességfog műtétem de csak alsó,most következik a felső(sajnos mind a 4 b.fogam rendellenesen nő)

Azt mondják hogy a felsőt sokkal egyszerűbb kihúzni,nem is annyira fájdalmas.Ez igaz lehet?!

Sajnos emlékszem hogy az alsó iszonyatosan fájt:(



2014. jan. 31. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, én a személyes tapasztalatomat tudom elmondani, (nekem 3-at kellett kivenni: 2 alsót és egy felsőt) és az alsókkal én sokkal sokkal jobban megszenvedtem...

Amikor a felsőt vették ki, akkor jól meg tudta fogni fogóval is, szóval tulajdonképpen "csak" egy sima foghúzásnak számított, a sebbel sem volt nagyobb gond, pár nap múlva már rendesen tudtam enni inni.

Na de az alsó...annak már a kivétele is keserves volt, csak darabokban tudta kiszedni, az ínyemet fel kellett hozzá vágni majd 3 vagy 4 öltéssel összevarrni, a következő egy hétben az arcom akkorára fel volt dagadva hogy nem mertem emberek közé menni sem, egy hétig csak szívószállal táplálkoztam egy keveset és fájdalomcsillapítókon éltem...

szóval szerintem is lehet abban valami hogy az alsó kellemeltenebb mint a felső :)

2014. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyenként szedeted ki?
2014. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp egyenként szedesd ki, akkor is, ha már

csak kettő van (bfog) Úgy könnyebb "kibírni"

2014. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bennem ez még nem fogalmazódott meg ilyen törvényszerűségként, de tényleg könnyebb volt a felső. No para :) Túl leszel ezen is.
2014. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Talán azért egyeként mert nem egyszerre jönnek ki és ugye mindig csak 1 oldalt lehet bántani hogy tudj majd enni.

Már kiszedtek egy alsót,azon az oldalon lévő felső még iny alatt van.Most a másik oldal felső jön...

2014. febr. 2. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:
A felső kihúzása meg sem közelíti az alsóét. Szóval nyugi, az csak sima húzásnak számít.
2014. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem csak az alsókat műtötték, egyik se fájt, pedig nem voltak kint
2014. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Amennyi száj és fog, annyi féle.


Nekem eddig 3 bölcsességfogamat szedték ki, kettő felsőt és egy alsót. Az összes fog teljesen kint volt nem kellett megnyitni semmit, jól hozzáférhető. Ellenben mindkét felső négy hatalmas gyökérrel rendelkezett és a gyökereik kb a szélrózsa minden irányába álltak. 30-40 perc / fog alatt jöttek végre ki hosszas feszegetés próbálás után. Egyiknek a gyökere bele is tört, azt vésni kellett.

Utána a lábadozás is több hét volt, mindkettőnél kataflámozás stb.

Ezek után az alsó kb 3 perc alatt kijött, össz-vissz 2 gyökere volt, utána kataflámot sem kellett bevennem.


Lehet hogy ha egy többezres statisztikát nézünk, akkor a lentiek jönnek ki az átlag embernél nehezebben, nálam fordítva volt.

2019. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!