Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges egy újabb gyökérkez...

Lehetséges egy újabb gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Gyökérkezelésem volt kb fél éve, és akkor tett be egy gyógytömést, vagy próbatömést nem tudom. Azóta ez apránként elkezdett kihullani (szegfűszeg íze van).1hétre rá kellett volna visszamennem de nem volt rá időm. Azóta családi gondok adódtak szóval lényeg nem tudtam visszamenni. Nem érzékeny, nem fáj, de már majdnem az összes gyógytömés kihullott.

2014. febr. 7. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt már nem kell gyökérkezelni,csak alaposan kitisztitani és betömni.

Menj nyugodtan,az már fájni sem fog.

2014. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kor-Nelly válasza:

Lehetséges.

A gyökércsúcs körül kialakulhat gyulladás. Annak nem minden esetben van tünete. Menj vissza, a fogorvos majd eldönti a friss röntgen alapján.

2014. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már kihullot szinte az összes tömés, akkor mielőbb menj vissza, nehogy étel menjen bele.
2014. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az ideiglenes tömés hullhat csak úgy ki, ahogy írod. porféleséget présel a fogba, és esetleg a tetejére biggyeszt egy kis normál tömést, hogy ott tartsa a gyógytömést. egész jó,hogy fél évig húztad vele.

amúgy nem az a legnagyobb baj, hogy kipotyorászik, meg végül is valószínű, hogy a kis műanyag gyökértömések már bent vannak és védik a fogad, a legnagyobb baj itt az, hogy a gyökérkezelt fog elhal és törékeny... ha nem kerül bele rendes tömés, egy szép nap kettétörhet a fogad.

(én így jártam, egy pattogatott kukoricába tört bele a fél éve félbehagyott gyökérkezelt fogam)

már nem fog fájni a kezelés, feltétlen menj vissza az orvoshoz a tömés miatt... (semmi gond, hogy elhúztad, van ez így, de tovább ne húzd!)

2014. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!