Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt, letört foggal...

Gyökérkezelt, letört foggal mit kezd az orvos?

Figyelt kérdés
A jobb felső 5-ös fogam körülbelül 4 éve gyökérkezelve volt, de letört teljesen a látható rész belőle. Mit fog vele csinálni az orvos? Olvastam hogy gyökérkezelik az ilyen fogat, de én azon már túl vagyok, most mi marad, mit tehet? Mindenképpen kihúzza? (nem maradt külső látható rész a fogból amire építeni lehetne, csak a gyökér maradt meg)
2014. febr. 10. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Éppen ez a fogam tört le és tömött volt decemberben. A fogorvos nem tudott már vele mit kezdeni, pedig gyökérkezelve még nem volt. Kis csonk maradt a fogból, inkább szinte semmi, csak a gyökér. Elküldött a szájsebészetre és ott kivették. :-(
2014. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kivésték? Nem akarok szájsebészetre menni, mert fáj (a gyökér és az ínyem) és ilyenkor beadhatnak 5 injekciót is, nem számít....
2014. febr. 10. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a foggal voltam én is így. Gyökérkezelve volt olyan 3 éve, aztán két darabban letört a teteje. A fedőtömés is leesett, nagyon kevés maradt meg a fog látható részéből.

A dokinő még is ajánlott volna rá koronát. Hát ki lett húzva, jó vacak volt utána, nehezen jött és eléggé fájt este. Húztak már bölcsesség fogamat is, azzal nem szenvedtem meg ennyire.

2014. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt gyulladt, a fogorvos azt mondta, nem sürgős. Viszont nem tudott vele mit kezdeni. Nem vésték, hanem kiráncigálták szó szerint, de nem éreztem semmit. A röntgen érdekes módon nem mutatta ki, ami a fogkivétel folyamata közben derült csak ki, hogy totál szuvas volt, ezért tört le szinte teljesen. Pedig a tömés is benne maradt, már ami megmaradt a csonkból.
2014. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!