Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 éves lányomnak ki kellene...

14 éves lányomnak ki kellene húzni 2 fogát, de nem engedi, hisztizik, vissza se tudom vinni az orvoshoz, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Fogalmunk sem volt róla, hogy ilyen rosszak a fogai, jártak az iskolával szűròvizsgálatra, de nekűnk mindig azt mondta, hogy minden rendben van. :(

A védònő szólt haza az iskolából, hogy 1 hete fàjdalomcsillapítóért mászkál a lányom, megnézték a fogait, és nem túl rózsás a helyzet. Pénteken elvittük a fogorvoshoz, aki azt mondta, hogy kettőt nem lehet megmenteni, mert hatalmas gyulladás látszik a röntgenen.

Tegnap mentünk volna kihúzatni az egyiket, de az autóba sem volt hajlandó beűlni a lànyom. Mit tegyünk?


2014. febr. 11. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha 14 évesen nincs annyi esze,hogy megértse,szükség van a húzásra,akkor rá kell hatni. Ti vagytok a szülei,Ő pedig egyenlőre még egy kislány. Próbáld neki elmagyarázni,hogyha nem húzzák ki ezeket a fogakat,akár meg is kopaszodhat,egyéb betegségekről(szív,ízületi gyulladások,ekcéma)nem is beszélve.
2014. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szerintem elkéne menni egy másik fogorvoshoz mert nem hiszem hogy annyira kritikus a helyzet. Láttam én már nagyon durva fogat is és gyönyörűen megoldották. Nem hiszem el, ha annyira durva lenne akkor nyilván észrevettétek volna ti is. Még csak 14 éves ilyenkor mindent megtesznek általában érte. Legalábbis egy igazán jó fogorvos. Amúgyse így működik, hogy kihúzzuk, először egy jó fogorvos ad rá gyulladáscsökkentőt, gyökérkezeli és ha így se megy akkor kell elgondolkodni az esetleges foghúzáson. Érdemes lenne egy maszek dokihoz fordulni, ha ez is az akinél voltatok akkor másikhoz. Tudod inkább fizess ki 30 ezreket fogorvosra mint majd 60-100 ezreket műfogra.


Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett.

2014. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nekem is volt begyulladt fogam, nagyon kritikus volt az arcom is teljesen felpüffedt. Az a fog mái napig megvan egy jó fogorvos kifúrta a gyulladást helyileg és gyógyszeresen is kezelte kaptam egy ideiglenes tömést. Kb. két héttel később visszamentem és kezelgette utána hetente jártam vissza gyökérkezelésre és amikor rendbe jött betömte véglegesen.
2014. febr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
LOL az ekcéma egy bőrbetegség és köze nincs a fogakhoz. Nekem 4 éves korom óta van. Akármit csinálsz, azzal semmit nem tudnak kezdeni. Mindig visszatér.
2014. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

utolso: gondolom meg nem hallottal gocbetegsegrol...ha mar valaszolsz, legalabb tajekozodj elotte, mielott valotlant allitasz.

Sajnos vannak olyan esetek mar ebben a korban is amikor el kell tavolitani a fogat. Nem a szuvassag nagysaga miatt, hanem a csontban levo gyulladas miatt. Nyilvan nincs a lanyod tisztaban azzal, hogy milyen gondokat okozhat, ha ezek a fogak bentmaradnak, ezert nektek kell vele leulni es szepen elmagyarazni, hogy ez az o erdeke, es ha nem szeretne tobb ilyet atelni, akkor el kell kezdenie a szajapolast komolyabban venni

2014. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Én azért mindenképpem elvinném másik orvoshoz. Van sajnos nagyon sok hülye fogorvos elvprégre sokaknak egyszerűbb kihúzatni mint kikezelni.


Utolsónak meg köszönöm a felvilágosítást, de tudtommal nem írta milyen baja van a fogának. Gyulladás oké, de milyen. Említett itt valaki gócbetegséget? Nem. Akkor? Én biztos elvinném máshová is mert lehet hogy tényleg a doki a hülye.

2014. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ráhagynám és majd amikor a kínok kínját éli át, annyira fáj, na majd akkor elmegy magától rendbe rakatni az arcát. Ezt így elmondanám neki, fájdalomcsillapítóról pedig ne is álmodjon.
2014. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves 4.! Úgy látom fingod nincs sem a gócokhoz,sem az ekcémához. El kell,hogy keserítselek ekcémát is okozhat gócbetegség. És ,ahogy már írta valaki, más egy akutan begyulladt fog,amit antibiotikummal,esetleg feltárással kezelni lehet. És más egy krónikus gyulladást,ami a gócot képezi. Ezt szanálni szokták. Kedves kérdező,menjetek el másik orvoshoz,de én a helyedben inkább hinnék egy fogorvosnak,mint itt a sok laikusnak!
2014. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is hisztiztem, 12 évesen, húzás miatt, az fogszabályzás miatt kellett volna. Anyum megsajnált és azt mondta, legyen ahogy akarom, ne húzzunk, de emiatt fogszabályzásra se mentünk el. A mai napig bánom, és még egy kicsit dühös is vagyok anyámra, hogy nem volt erőszakosabb, és nem mondta, hogy egy fél óráig bírjam ki csak, legyek erős, és kész. De ő inkább rámhagyta mert sajnált. Akkor ma szép fogsorom lenne, most meg utálom, sose mosolygok.

Ezt nyugodtan elmondhatod a lányodnak, meg azt is hogy ha csúnyák a fogai, majd egy pasi se néz rá, meg ilyesmik:) Tudod, amivel lehet motiválni egy ennyi idős lányt.

2014. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es mar megint nem tajekozodtal...ezek szerint fogalmad sincs, hogy mit jelent az, hogy ha latszik a gyulladas a rontgenen. Ha felritkulas latszik a gyoker korul, ott mar kronikus gyulladasrol van szo, a fog ilyenkor mar nem vitalis, ami gocnak szamit. Tolem jatszhatjuk ezt meg...de szivesen kijavitom a hibas allitasaidat
2014. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!