Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 napja voltam szájsebészeten;...

2 napja voltam szájsebészeten; a jobb alsó bölcsességfogamat "szedték ki" és rettenetesen be van dagadva. Hogyan lehetne "lejjebb vinni" a duzzanatot?

Figyelt kérdés
Ha a fogamnál megérintem, nagyon kemény. Rendesen ki se birom nyitni a számat és nagyon fáj a nyelés. JÖvőhéten pedig vissza kell mennem dolgozni. Szerintetek van rá esély, hogy addigra teljesen eltűnik és újra úgy funkcionál, ahogy kell neki? :D Előre is köszönöm!
2010. febr. 11. 13:50
 1/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, h eléggé maceráns volt a beavatkozás. Az előtte lévő fogamba is bele kellett fúrni, csontot is fúrt... Romlanak az "esélyeim"? :(
2010. febr. 11. 13:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Én visszamennék a dokihoz. Jegeld kivülről.
2010. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez gyakran "normális"

Jegeld, de max 10-15 percig aztán szünet majd megint.

Szedd a gyógyszert ( gyuladáscsökkentő) ha kaptál, és azért próbáld meg mozgatni a szád(beszélj, rágj)

kb. 5-7 napig lesz sz@r

2010. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! jegelgetem és remélem hogy lemegy gyorsan :(
2010. febr. 11. 15:57
 5/7 anonim válasza:
Velem is volt ilyen csak nekem mind a 4-et kivették.külön-külön kettőt. énnekem is úgyanez volt a helyzet és a szüleim annyira megíjedtek h visszamentünk az orvoshoz és azt mondta h ez természetes . és olyanokat ajánlott hogy a fakanalat tegyem a számba ha már nagyobbra ki tudom nyitni akkor forgassamis benne.meg jegeljem és gyulladáscsökkentő/fájdalomcsillapító
2010. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Elöző vagyok!

Ha jövöhéten visszakell menned akkor kiszedik a varatot és az nyugi nemérzel semmit !nekem ott még egy picit látszott hogy dagadt volt de ahogy kivedték a varatot utánna teljesen jó lett és már rágni is tudtam. :D

Remélem sikeresen átvészeled mert ez valami szörnyű. ;)

2010. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ohtejóég... kettőt egyszerre? minden tiszteletem a tiéd.. én ettől az egytől is majdnem becsináltam :D Ezt a fakanalat lehet, hogy kipróbálom, köszönöm :) és jövőhéten tényleg vissza kell mennem varratszedésre. remélem tényleg minden oké lesz utána. nagyon köszönöm a kommentedet :)
2010. febr. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!