Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátum vagy híd?

Implantátum vagy híd?

Figyelt kérdés

Alsó 6-os fogamat korábban kihúzták, évekig hézag volt az alsó fogsoromban emiatt.

Most fogszabályzással rendbe állt minden fogam, de a rés ott van. A fogszabályzó fogorvosom implantátumot vagy hidat javasol. Melyiket válasszam, melyikkel lesz kevesebb bajom? Az implantátum drágább, tudom, de legalább nem kell fogat csiszolni hozzá...

Akinek van implantátuma, elmondaná hogy tették be, mennyire fájt, stb.? És akinek hidat csináltak, az is mesélne róla?


Köszönöm szépen!!!


2014. febr. 11. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem nekem, hanem anyukámnak csináltak implantátumot. Azt mondja, nem érezte a műveletet, semmi baj nem volt. Egy helyen azonban régóta ki volt esve a foga, és elvékonyodott a csont, csontpótlást kellett csinálni neki. Azt mondta, az iszonyatosan fájt utána. Szerintem röntgeneztesd meg, hogy neked kell-e ilyen. Az implantátummal tényleg nem lesz utána gond
2014. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mivel még fiatal vagyok, és mert a hézag melletti 2 fogam ép, a doki is az implantátumot javasolja inkább.

Csak magától a műtéttől félek, bár ha belegondolok, a hídhoz csiszolnak, na az se csábít :D

2014. febr. 12. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hídhoz a csiszolás egyáltalán nem fáj,érzéstelenitenek előtte,csak a hangja rossz,de érezni nem érzel semmit,kb ugyanaz mint amikor egy tömés előtt fúrnak.

viszont a híd gyengébb,10-15 évente cserélni kell.


Az implantátum háránya,hogy be kell fúrni a csontodba,és vagy kilökődik vagy sem.De ha bennmarad,egy életre nincs vele bajod.

2014. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Úgy döntöttem bevállalom az implantátumot.

Egészséges vagyok, 25 éves, már csak emiatt is hosszútávon ez a jobb választás és megoldás.

2014. febr. 13. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt?
2022. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!