Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek melyik fogkrém vált be...

Kinek melyik fogkrém vált be fehérítésre? Már annyi fogkrémet kipróbáltam, de sajnos nincs sok eredménye. Vagy valami más ötlet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy fogfehérítő fogkrém, ez egy marketingfogás (annak viszont tényleg nagyszerű). A fogaid olyanok amilyenek, fogkrémtől nem fog megváltozni a színe.
2014. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:

szerintem a fehér fogsor természetellenes.

a fog sosem fehér.

Ha egészséges, szép mosolyod van, akkor ne vivjál mindenféle fogkrémekkel. tök felesleges.

csak a pénzedet apasztod!!!

2014. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Igazából a csoda fogkrémek is egyszerű nátrium-bikarbonátot tartalmaznak, ami hétköznapi szódabikarbóna... Nagyon nem fog egy agyonreklámozott paszta sem fehéríteni, egyedül az orvosi fehérítés az, ami valóban fehérít, de ha színezőanyagban gazdag italokat, ételeket fogyasztasz, akkor röpke idő alatt, ismét visszanyeri a fehérítés előtti színét. De nem ajánlom ezt a fehérítést sem, mert hidrogénperoxidot tartalmazó keveréket raknak a foagda, amit meg UV lámpáznak, ezáltal különféle oxidációs folyamatok során a fogzománc mikroszkópikus résein keresztül bejutott anyag roncsolja, "kioldja" a dentinben található lerakódott (vagy egyébként is vele született) színezőanyagokat, pigmenteket. ez egyrészt károsítja a dentint, másrészt a fogzománcot is, így könnyebben jutnak be a káros anyagok is.

Kerülni kell a cigit, kávét, bort, teát, legalábbis nem kell túlzásba vinni. Én sokat kávézom, de a fogaimon nem látszik, természetesen fehérek. Gyakori fogmosással le kell mosni a zománcra rakódott "színező anyagokat" és így nem tud beszivárogni a dentinbe.

2014. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Elmex fogkrém vált be, még a dohányzás általi lerakódásokat is eltüntette a fogamról. A fiamnak se volt fehér a foga, de már az, ő nem is tudom, milyen fogkrémeket használ - nem velem lakik - de azt tudom, hogy kb. öt percig mossa a fogát.
2014. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyik ismerősöm 3 hónapig Amerikában dolgozott, egy tengerparti szállodában takarítónőként. Ez idő alatt hófehérek lettek a fogai, biztos a tenger, a sós víz meg a magas páratartalom miatt. Vagy talán az ottani csapvíz miatt, nem tudom. Ez persze nem válasz a kérdésedre, inkább csak érdekesség. Sokan arra esküsznek, hogy fogmosás előtt vagy után fogkrém helyett sóval is átsikálják a fogaikat, mert az fehérítő hatású (állítólag). Én próbáltam, de nekem utána irritálta az ínyem, szóval inkább abbahagytam.
2014. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szódabikarbóna és citromlé
2014. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én a Blend a med pro expert-t tudom ajánlani. Nagyon jó, és ez tényleg fehériti a fogat.
2014. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!