Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy körzeti fogorvos válaszolj...

Egy körzeti fogorvos válaszoljon nekem legyen olyan kedves! A gyökértömés nem a fogmegtartó kezelések körébe tartozik?

Figyelt kérdés
Fájt a fogam, elmentem fogorvoshoz... azt mondták h gyökérkezelésre lesz szükség... meg is csinálták minden ok. Az utolsó kezelésnél a fogorvos azt mondta, hogy csak ideiglenes tömést tud beletenni, amit max. 1-1,5 hónap múlva le kell cserélni végleges tömésre különben úgy elromlik a fogam, hogy ki kell húzni. Ez a tömés 41 ezer forint! Mi kerül 41 ezerbe, ha fogmegtartó kezelésről beszélünk? És azok elméletileg díjmentesek? Ha csak ezt a fogamat kéne megcsináltatni azt mondom ok. de sajnos több fogam is gyökérkezelésre szorul akkor majd mindegyik 41 ezer lesz?? Nekem erre nincs pénzem!! Valaki HELP ME!!

2014. febr. 17. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogorvos, de téged jól le akar húzni az a körzetis, ott nekem mindig ingyen csinálták és az ideiglenes után 1 hétre rá tömték véglegesen, az is teljesen ingyenes volt, hiszen fogmegtartó kezelés. Nemrégiben magán fogorvosnál voltam gyökérkezelésen és ott 12ezer volt a végleges tömés, és a teljes gyökérkezelés összesen 30ezer, tehát 41 ezerbe még magán dokinál sem kerül.
2014. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy korona kell a fogadra, mert azért ott is fizetni kell,.
2014. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta a fogorvos, hogy gyökértömés kell végleges, és hogy az úgy fog kinézni mint egy rendes fog. De engem nem érdekel hogy néz ki, hiszen rágó fogról beszélünk, csak az, hogy legyen betömve, és ne romoljon tovább...
2014. febr. 17. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta, hogy úgy fog kinézni, mint egy rendes fog, akkor szerintem koronát kell rakni rá, mert biztosan túl nagy a lyuk, vagy letört a fogadból, ez pedig SZTK alapon is pénzbe kerül, biztos hogy nem a tömés kerül 41 ezerbe, valamit félreértettél.
2014. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!