Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A két metszőfogamon felül egy...

A két metszőfogamon felül egy fekete folt sajnos romlásnak indult:S voltam vele orvosnál mondta h kifúrja és betömi ha viszont mély a szuvasodás kigyökérkezeli. :S mivel az első fogaimról van szó nagyon nagyon félek?

Figyelt kérdés

rossz esetben koronát is húz rá ...de előre nem tudta megmondani azt mondta ha kifúrja majd meglátja hogy mekkora épp rész maradt meg a fogamból és lehet felépíti lehet kigyökérkezeli

Nagyon félek írjatok légyszives

Mennyire fáj ott az injekció és a gyökérkezelés?????????????


2009. dec. 10. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az injekció nekem erősen kellemetlen, főleg előre, mert olyan mintha az orrodba szúrna (bocs), de valakinek meg egyáltalán nem fáj.

A gyökérkezelés egyáltalán nem fáj. Semennyire. Én az első előtt majdnem kiugrottam a székből, annyira féltem, sőt, mondtam a dokinak, hogy inkább húzza ki. :D De nem gáz.

Nekem azóta csinálták már érzéstelenítő nélkül is, és úgy is kibírható.

2009. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem mikor előre adnak injekciót, mintha az agyamban turkálnának. Sokszor úgy éreztem, hogy a szemem alatt fog kijönni a tű. Brrr....

Szerencsére csak a hátsó fogamat kellett gyökérkezelni, de az három injekcióval is elviselhetetlen volt, pedig bírni szoktam a fájdalmat. Vörösödik a fejem, meg gyömöszölöm a zsebkendőmet, de egy szót nem szoktam szólni. Akkor viszont bőgtem, mint egy kisgyerek...

De ez a hátsó fogam volt, azt mondta a doki azt sokszor nem is sikerül kikezelni, ahogy nekem sem sikerült és végül kihúzta. Szerintem az első fogak nem ilyen fájdalmasak, bár nem szeretném kipróbálni.:)

2009. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy az orvos jót akar, nem annyira vészes az a szuri, azután pedig nem fáj semmi.

Jobb megoldás, mint hagyni kirohadni, majd kihúzás és fogatlanul bajlódni...

2009. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem faj sem az injekcio, sem a gyokérkezelés. Ha az a " fekete folt" kb annyi, mintha kb egy nagyobb makszem lenne a fogadon, egyszeruen betomi. Ha mar nagyobb a baj, akkor sem kell félni, kulonosen, hogy a metszofogak egygyokeru fogak, igy a gyokérkezelés is hamar , egyszeruen megvan:)Bar, ha gyokérkezeli, mindenképpen koronat is fogsz kapni, mert azok hajlamosak egy ido utan elszinezodni.

De ne aggodj, kulonosen, mivel a metszokrol van szo, nemcsak érdeke, de kotelessége is jol csinalni az orvosnak a dolgat, a " kirakatban" lévo fogakra nagyon-nagyon ugyelnek :)

2009. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mind a két első fogam gyökérkezelt plusz még van egy ami szintén. Elől az egyik elszineződött ez attól függ, hogy a próbatömés hogy sikerül, vagy valami ilyesmi.

Az egyiknél ki kellett cserélni a tömést mert fájt. Koronát nem tettek rá. Érzéstelenítést nem kaptam nem is kértem, de amikor rángatták azzal a recés micsodával hát csillagokat láttam!

Sok sikert Neked!

2009. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat január elejére kaptam időpontot addig összeszedem magam:) remélem az injekció nem lesz vészes félek nagyon:( :(
2009. dec. 11. 08:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 első fogam van gyökérkezelve. A fogorvos túl sok érzéstelenítőt adott be és a hátsó fogaimnál kipukkant az ínyem és folyt az érzéstelenítő. Ugyan úgy nem éreztem semmit, de keserű volt.
2009. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!