Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális tünet gyökérkezelé...

Ez normális tünet gyökérkezelés után?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kaptam egy idéiglenes tömést a fogamba.

(előtte gyökérkezelés alatt állt a fogam/áll is)

Tegnap nagyon fájt a kezelt fogam, kicsit be is dagadt az arcom.

Ma is fáj, de mostmár kifejezetten az ínyem felett, ill. a fogam pereme.

Ha elvileg túl vagyok a nehezén, akkor ez mikor fog elmúlni???!!!

Ill. van valami tippetek, hogy mivel lehet ezt a fájdalmat csökkenteni?

Köszönöm előre is!


2009. dec. 11. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna fájnia. Az ideiglenes tömés pont azért van, hogy kiderüljön sikeres volt-e a gyökérkezelés. Ha fáj akkor még kezelni kell. Rögtön fel kellett volna hívni a dokit. Addig is vegyél be valami csillapítót.
2009. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Normálisnak nem normális, de nem újdonság. Begyulladt a fogad. Vissza kell menni a fogorvoshoz aki kiszedi az ideiglenes tömést és lyukasan fogja hagyni, hogy kijöjjön a gyulladás! Ha nem jön ki és még tovább húzódik a gyullladás, akkor felvágja az ínyed, de azt már csak végső esetben.
2009. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nem normális, vegyél be Cataflamot, és menj vissza a dokihoz.

Valszeg Dalacin C is kell majd.

2009. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg fájni fájhat, de ennyire nem, ahogy leírod. Nekem is volt ilyen problémám, a Dalacin 300 segített, de azt csak receptre adják, szóval ha csak későn tudsz elmenni fogdokihoz javaslom, hogy háziorvosodnál írass fel belőle, nekem tényleg hatott.

Mielőbbi gyógyulást!

2009. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!