Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sosem volt betömve egy fogam...

Sosem volt betömve egy fogam sem. Lesz belőle valami gond a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éves korom óta van vagy 8-9 lyukas fogam. Egyik se fáj, igyekszem kerülni a cukros kajákat, mosom minden nap kétszer. Az állapota talán romolhatott azóta de nem számottevően. Lesz ebből valamilyen egészségügyi problémám a későbbiekben?

23/f



2014. márc. 1. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd jó lesz, ha egyszer csak egyszerre bedurran az összes...
2014. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gond lehet ebből. Góc, gyulladás, hajhullás, nyirokcsomó megnagyobbodás, szívproblémák, stb.
2014. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyi lehet belőle, hogy tovább fog lyukadni és a végén fájni fog, begyullad és ki kell húzni. Azután meg igen költséges lesz a hiányzó fogak pótlása, mert nyilván nem akarsz fogatlanul élni. Én azt tanácsolom, hogy inkább csináltasd meg őket, nehogy túl késő legyen. Még ellehetsz velük így pár évig,de elöbb - utóbb...
2014. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előfordul hogy egy látszólag jó állapotú fog, amin van egy kukorica szemnyi lyuk, hiába ellátásra kerül majd betömésre. Lehet haza mész és azon kapod magad hogy hé ez fáj rágásra, folyadékkal való érintkezésre. Mivel túlszárnyalja a tűrőképességet egy fájó fog, mi a legkézenfekvőbb megoldás ilyenkor, vissza látogatni a dokihoz, átnézi, és eszébe jut hogy amikor fúrta lehet érintette már a fog belet, de Ő mégis elvégezte a tömést, mondván majd elválik, ez esetben ha nem lehet kezelni antibiotikummal, akkor tömést ki veszi, vagy gyökérkezeli(ami hallomásra elég bagatellnek hangzik) mégis megpecsételi a fogad hátralévő kis életét a helyén, ugyanis egy elhalt fogról beszélünk amit jó esetben a csontozat és íny tart a helyén, szóval ezt igyekezni kell elkerülni.


Egy kedves doki azt mondta, sokan ott rontják el hogy későn mennek mert úgy látják kicsi és nem feltűnő a lyuk, lehet ez így is van, de kezelésnél egy másfélszer akkora helyet kell fúrni majd a tömésnek és gyakorta egészséges részek is belekerülnek.


Addig míg nem bizonyított a kihúzás és gyökérkezelés lehetősége, tulajdonképpen semmi sincs veszve.

21F

2014. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kellemes leheleted lehet :)
2014. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sok rossz fogam volt,majdnem rámentem. Rettegtem a fogorvostól,de elmentem,nem bántam meg!!!!
2014. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy majdnem rámentél?
2014. márc. 23. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!