Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Voltam fogorvosnál mert...

Alexandra05 kérdése:

Voltam fogorvosnál mert lyukas az egyik fogam és mivel nem kértünk időpontot és már várt utánnuk az időpontos beteg ezért a fogorvos csak 'ideiglenes tömés' tett be és azt mondta hogy 2 óráig mellőzem az evést és hogy ne nagyon rágjak a jobb oldalon?

Figyelt kérdés
Másnap én bátran rágózhatok vagy mivel ez csak ideiglenes inkább ne mert könnyen kieshet?? és bátran moshatok fogat??
2014. márc. 6. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Rágózni szerinte nem kéne, fogmosással is csak csínján óvatos mozdulattal. Ezeknek pont az a lényege hogy szigeteljen de ugyanakkor könnyen kivehető legyen majd, tehát semmi kenyér, meg ilyenek amik tapadnak a foghoz
2014. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem gyökérkezelés van folyamatban és amiatt van ideiglenes tömésem és volt már tavaly is. Mondjuk én amiatt nem ehetek azon az oldalon, hogy az ideiglenes gyökértömés ugye nem tartja a fogat, de a másik oldalon eszek mindent, válogatás nélkül, a fogmosás pedig nem okoz(hat) neki gondot!!


Mondjuk hallottam én már olyanról, akinek tök hamar kipergett az ideiglenes tömés, de az én dokim azt is normálisan megcsinálja, szóval én nem görcsölök miatta.

2014. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vigyázz az ideiglenes tömésnek nincsen szilárdsága, tehát ne rágj ilyen foggal!


HA vékony a maradék fog széle könnyen letörhet

2014. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!