Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek megúszom megint a...

Szerintetek megúszom megint a szájsebészetet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gondom az, hogy van/volt 2 nagyon durván elhanyagolt fogam (nem mertem dokihoz menni) Amikor az egyik úgy elkezdett fájni hogy nem bírtam tovább elmentem. Mindkét fog kb ínyig törött. Az elsőt kitudta húzni a doki. Úgy voltam vele ha meggyógyul a seb, jöhet a másik, de kicsit beparáztam, viszont elkezdett fájni. Ez a fogam még talán picivel rosszabb mint a màsik volt és felső rágófog. A kérdés hogy vajon ezt is megoldja a doki? Ha igen hova kapom az injekciót? Szàjpadlásba? És ha szájsebész kell akkor ő hogy szedi ki? Előre is köszi!
2014. márc. 7. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjobban jársz a szájsebésszel, hiszen ő sokkal gyakorlatobb a foghúzásban ;)
2014. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem novemberben volt szájsebészeti műtétem,ínyig le volt törve két felső fogam egymás mellett,néha fájt,néha nem. A doki reggel kihúzta,amit tudott,estére vissza kellett mennem a szájsebész kolleginához.Kaptam injekciót (szájpadlásba,de nagyon profi volt és semmit sem éreztem belőle),majd feltárta mind a két fogat,és eltávolította a gyökereket,teljesen kipucolta azt a 2 fogat. Sajnos én eléggé elhanyagoltam a dolgot,a félelem miatt nem mertem elmenni kihúzatni őket,már elég barnás volt mind a kettő,egyszóval rohadtak,ezért a csontomra felment a fertőzés,és így onnan is le kellett fűrészelni egy darabot. Összvissz egy órás lehetett a "műtét",és semmit sem éreztem belőle. A végén a varrás nagyon minimálisan kellemetlen volt,de abszolút semmi fájdalom. Viszont amikor kiment az érzéstelenítő,sírtam a fájdalomtól. (De aznap ugye 2 fogamat húzták és még aznap volt a feltáró műtét is,az lett volna a csoda,ha nem fáj) De utána semmi bajom nem volt,imába foglaltam kb a doktornő nevét. Szednem kellett Augmentint és Cataflamot,utána 2-3 hét kellett,mire összehúzódott szépen a seb,és kiszedték a varratokat. Én azt tanácsolom,hogy minél hamarabb menj el,mert egy húzás mégis jobb,mint a műtét (a 2 fogam maradványait olyan 10-15 perc alatt kikapkodták).
2014. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1.! Szerintem ez nem igaz,a szájsebész nem feltétlenül jobb a húzásban,mert az általában a fogorvos területe még,és ha ő nem tudja kipiszkálni a szilánkokat,vagy valami más probléma is lehet,akkor jön a szájsebész. Szóval előbb fogorvos lásson,ő majd el fogja mondani,hogy kell-e szájsebészeti beavatkozás
2014. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Neekm is ínyig törött a fogam, se simán kihúzta, nem fájt!
2014. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a fogorvos is simán kiszedte gyökérfogóval a betört fogat, ha az első kihúzta, akkor ezt is biztosan megoldja.

Szerintem ínybe adja az injekciót, nekem felső fognál is mindig odaadták, nem szájpadlásba.

2014. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek!
2014. márc. 7. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!