Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után nem vérzett!...

Foghúzás után nem vérzett! Van- e valakinek tapasztalata, hogy mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egyik hétfőn kihúzta a doki a fogamat, de nem vérzett. Erre ő azt mondta, hogy vannak ilyen esetek. Szerdán még mindig nagyon fájt a seb, visszamentem, kikaparta. Csillagokat láttam a kínzástól, mert hiába adott érzéstelenítőt nem igazán hatott. Cataflamot írt fel, meg azt mondta, ha még mindig fáj, akkor megint kikaparja. Így inkább elmentem a körzeti dokihoz, elmondtam a panaszom és közölte velem, hogy "antibiotikumot nem adott?". Hát nem, úgyhogy a házidoki írt fel, meg egy speciális fogproblémákra ható gyulladáscsökkentőt. Következő hétfőn kell visszamennem a dokihoz (fog). A gyulladás még mindig fenn áll, igaz már nem annyira, és a foghely belsejében egy fehér dugószerű valami van, az arcom már nem duzzadt, viszont megfáztam és aftám is lett. Ha valaki járt már hasonlóan, akkor szívesen várom a tanácsokat, tapasztalatokat!

2014. márc. 8. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem vérzett, mert a fog már elhalt, legalábbis elég előrehaladott állapotban volt, így gyakorlatilag már nem volt a fognak vérellátása. Az hogy begyulladt, a gyökérnél lévő gennyzacskónak köszönhető, pontosabban az abban tenyésző baciknak. A fehér dugószerű valami pedig lehet genny is akár, ami nem feltétlen probléma, hiszen a szervezet érzékelte, hogy ott van egy nyílt seb, ezért a vérlemezkék mellett (amik elzárják a sebet ezáltal elállítva a vérzést) fehérvérsejteket is arra a területre irányítja, hogy védekezzenek a betolakodó kórokozókkal szemben,a melyek a harc során elpusztulnak, na ez alkotja a gennyet így zanzásítva, érthetően.

Javaslom, hogy használj valamilyen szájvizet, ami fertőtlenít, vagy amit még tudok ajánlani az a Glikosept nevű sárga fogíny ecsetelő, amiből egy pohár vízbe csepegtetsz és azzal öblögetsz, gargarizálsz (ha jól emlékszem a neve már más, de a gyógyszertárban tudni fogják mit akarsz :) Gyulladáscsökkentő még a kamillatea. Antibiotikumot pedig jól tette az orvos hogy nem írt fel elsőre, mert teljesen fölösleges, csak terheled vele a szervezeted, de ha nem tud megbirkózni az immunrendszered, akkor lehet alkalmazni, de abból sem mindegy milyet. Én amoxicillin hatóanyagot javasolnék mindenképp, mert ezek kifejezetten javallottak lágy rész fertőzéseknél és fogászati, szájsebészeti problémáknál, fertőzéseknél. Ilyen hatóanyagú pl. az augmentin, forcid, aktil.

2014. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!