Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan szokjak rá a gyakori...

Hogyan szokjak rá a gyakori fogmosásra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és nagyon ritkán, kb. 1 héten 1-2szer mosok fogat. Arra odafigyelek, hogy ne legyenek kajamaradékok a fogamon evés után, de nem szoktam megmosni, csak olyan ritkán. És tudom, hogy ez így nem elég, meg hogy napi egyszer azért meg kéne mosni, de nem tudom rávenni magam soha, hogy elővegyem a fogkefét és a fogkrémet és azt azzal az undormánnyal bedörzsöljem a fogaimat. Nem kellemes.

Hogyan vegyem rá magam, hogyan váljon számomra is alap dologgá az, hogy naponta mossak fogat?

Mondjuk nem csúfoltak miatta még soha mert nem tudják, de akkor is.


2014. márc. 22. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Megértem, vannak "undormány" fogkrémek, de nézz körül, hátha valamelyiknek kifejezetten tetszik az íze. Annyiféle van már. Addig is rágózz, egyél mentolos cukrot, mert ha nem is szólnak, a szájszag bizony érezhető.
2014. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is utáltam fogat mosni, emiatt most ilyenek a fogaim:


[link]


Elég meggyőző?

2014. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha fiu vagy, akkor a lanyok nem szivesen fognak veled csokolozni.

Ha meg lany vagy, akkor keszulj fel, h a fogaid sargak lesznek, esetleg szuvasodni fog es lesznek fekete foltok, esetleg gyokerkezelt is lesz, s azutan a fogad el fog halni, es szurke lesz, es kapni fogod a megjegyzeseket, es banni fogod, h most bszol fogat mosni

2014. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 excucc válasza:
100%
drogozz sokat, és nem lesz mit mosnod, és még jól is érzeed magad szétesett fogakkal.
2014. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az emberek, ismerőseid, még a barátaid nagy része sem fogja megmondani, hogy büdös a szád. Igényesség!

Csak az első két hétbe kellene rávenned magad, hogy este vagy reggel moss fogat. Utána rászoksz és észre sem veszed, hogy minden nap megmosod. Szerintem az az 5 perc belefér.


Amúgy meg én úgy vagyok vele, hogy ha nincs megmosva a fogam, akkor rosszul érzem magam. Úgy érzem magam, mintha egy hete nem fürödtem volna. De a te dolgod. Sok sikert a csajozáshoz...

2014. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én nagyon sokáig nem mostam, utána elkezdtem fogorvoshoz járni, akkoriban mostam, és utána megint elkezdtem leszarni, megint el is kezdett fájni a fogam. Gondolj arra, hogy ha nem mosod, lyukak keletkeznek rajta, akár több oldalon is, és mehetsz tízezrekért betömetni őket mikor majd beszarsz a fájdalomtól :) A tízezreket pedig inkább költsd egy elektromos fogkefére, amivel szinte már szórakoztató a dolog. És vegyél drágább dolgokat, ne ezen spórolj, az olcsó fogkrémtől vagy fogkefétől néha nekem hányingerem is volt. A drágább szájápolási cuccok érthetően kellemesebbek is. Én ezeket használom:

ORAL-B PRO-EXPERT CLINIC LINE SZÁJVÍZ

ORAL-B PROFESSIONAL CARE 500 ELEKTROMOS FOGKEFE

BLEND-A-MED PRO-EXPERT CLINIC LINE GUM PROTECTION FOGKRÉM

ORAL-BŸ ESSENTIAL FLOSS™ FOGSELYEM

2014. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

5.

Simán fog csajozni így. Ha tudnád hány rohadó, bödős csúnya fogú pasi ismerősöm van jó nővel....

2014. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!