Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti milyen kaját ettetek...

Ti milyen kaját ettetek amikor felrakták a fogszabályzót? Pár napig csak pépes jellegűt, ha igen akkor írnátok pár tanácsot hogy mit ehetek? Nekem ma rakták fel délelőtt de még nem sok mindent ettem azóta.

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát......almapüré, puding, leves, pépesebb burgonyapüré, darakása...én ezeket ettem....viszont ajánlom, hogy 2 napig folyamatosan ne ugyan azt kaját edd, mert egy életre megutálod :D
2014. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
puha ételeket egyél és később se harapj keményebb ételbe pl. almába, vagy nagyobb hamburgerbe és kerüld a diót, mogyorót popcorn-ot is.
2014. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. márc. 24. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
alma harapása egész idő alatt úgymond tilos. Csak felvágott/darabolt gyümik/ételeket...
2014. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első napon azzal nyitott a család, hogy hozott haza pizzát és hamburgert, valamint sütit. Eddig tartott az elképzelésem, hogy én pépes dolgokat eszek. :D

Szétvágta a számat, és vérzett, meg alig bírtam vele mitcsinálni, úgy fájt, de kentem rá olyan viaszt, amit adnak, és azzal elvoltam pár napig, amíg megszoktam. Durván 2 hét, és már egyáltalán nem is fogod érezni. Én pl az 5. napon mentem vele esküvőre, és ott is ugye ettem, de az már nem volt vészes.

Annyi, hogy pirítóst és ehhez hasonlókat nem javaslok, rágózni én rágóztam, de csak hátul, és volt, hogy beleragadt, de nekem 4 évig volt és elképesztően untam már, úgyhogy némiképp nem törődtem vele a végén, mit szabad enni és mit nem. Szerintem kétszersülttel, almával-körtével egészben (ha összevágod kis kockákra, vagy lereszeled, nem lesz baja) meg ilyen nagyon kemény, ropogós dolgokkal ne próbálkozz, lepattan tőle az a kis vacak.

Én pl főtt kukoricát is úgy ettem, hogy leültem, és vagy 2 óráig egyesével leszedegettem kézzel a szemeket róla. :D

2014. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem felkészített a dokim, hogy egy hétig jóformán joghurton és pépes kajákon kívülnem fogok tudni semmit enni., úgy menjek hozzá, hogy szépen megebédeltem, mert pár óráig lehet rágni se fogok tudni.. Be is tankoltam otthon joghurttal, pudinggal, főzelékeket kértem anyutól.. (22 voltam)

Aztán feltették, nem fájt, csak fura volt mikor összekoccant a két fogsor. Hazamenet ettem egy joghurtot, másnak pedig ugyanúgy ettem, mintha fent se lenne.

Jó, arra figyeltem, hogy puhább kajákat egyek, de nem volt gonf. Később már kemény magvakat is ettem (dió, mogyoró, szotyi) csak óvatosabban és figyeltem a brekettekre (1 tört le, de az ragasztásgyenge is volt, mondta a doki)

Szóval fogszabival is lehet teljes életet élni, ugyanúgy enni ahogy korábban, csak figyelj oda. Kisebb falatok, óvatosabb, lasabb rágás, és semmi baj nem lesz.

Én rágóztam is, csokit is ettem, magvakat is, almát is haraptam a vége felé (kezdetben szeletekre vágtam minde gyümit) és nem volt gond.

2014. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!