Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fémből van az a beültet...

Milyen fémből van az a beültetett pöcök amire a fogkoronát rárakják?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés volt most néztem én is utána mert nekem is van ilyen.


„Csapos műcsonk


Abban az esetben, mikor a fog koronai része olyan mértékben meggyengült, hogy felülete nem nyújthat megfelelő tartást a korona számára, akkor ún. „csapos műcsonkot” kell készíteni, melynek pontosan kell illeszkednie a gyökércsatornába. Anyaga szerint készülhet különböző fémötvözetekből: ún. „hagyományos” nikkelmentes fém, vagy arany, illetve galvánarany. Lehet fémmentes: cirkónium- dioxid vagy üveg-, szénszálas is.”

2014. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az enyém feketés-szürke. Ez melyik lehet? Káros, ha beleoldódik a szervezetembe?
2014. márc. 25. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem káros, legfeljebb ha allergiás vagy arra a fémre.
2014. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha káros lenne nem használnák a fogorvosok
2014. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3. Jó, de akkor mi az istenért van folyamatosan begyulladva és vérzik az ínyem már másfél éve? A fogorvos szerint "majd elmúlik".

Egyébként ékszerek terén minden fémre kiütéses-bőrduzzanatos rekcióm van, kivéve az ezüstöt és az aranyat.

2014. ápr. 6. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!