Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek húzták már fogát, nem...

Akinek húzták már fogát, nem érezte utána rosszul magát, hogy ott többé foga? Hány évesen húztak neked fogat?

Figyelt kérdés

Van 2 alsó hátsó fogam, amire már több fogorvos is azt mondta, hogy ki kellene húzni őket, meg én is látom rajtuk, mivel nincs is már koronájuk. De egyszerűen nem bírom magam rávenni a foghúzásra, mert elképzelni se tudom, hogy milyen lesz, ha nincs ott fogam, rám jön a sírás a gondolattól. Olyan érzés, mintha az ujjamat szeretnék amputálni. Más is volt így vagy csak én reagálom tül a dolgot?

Holnap megyünk iskolafogorvoshoz és tuti az is leszid, hogy még mindig nem húzattam őket ki. 4 fogorvosnál voltam, mint egyértelműen azt mondta, hogy húzni kell, meg hogy minél előbb, mert gyulladás van a gyökér körül és megfertőzhetik a szomszèdos fogakat... :(


2014. ápr. 2. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tul reagálod. 13 évesen huzták ki elöször a fogamat (illetve egy lány kiverte a felét egy kézilabda meccsen, igy ki kellett venni a maradékot...ami végülis beletört), majd 19 évesen huztak ki egy másik fogamat. semmi extra nem volt benne..huzasd ki még most, nekem amit 13 évesen huztak ki, olyan szépen igazodtak körülötte a fogak, hogy nem is látszodik, hogy ott egy hiányzik.
2014. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon túlreagálod. Ha hátul van, akkor nem is fogok érezni, hogy nincsenek ott. Az a ritka, hogy valakinek mindegyik foga meg van még. Ha elől lenne, az a durvább, de akkor meg lehet pótlást készíttetni.

Szerintem nem érdemes várni, főleg ha az orvos azt mondta, hogy a többi fogadnak is baja lehet. Inkább most húzzanak kettőt, mint fél év múlva négyet.

2014. ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz a fogad állapota, ha begennyesedik, akkor csak kellemetlenebb az egész. Inkább menj el mielőbb és túl leszel rajta. Ha egy fogorvos tanácsol valamit, akkor azt jobb megfogadni, mert ő a szakember, ő tudja, hogy ez a legjobb megoldás a te esetedben. Előtte kapsz egy érzéstelenítő injekciót és ki fogod bírni.
2014. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig húzasd ki amíg nem fáj! nekem 21évesen húztak először, utána ugy rendeződtek a fogaim,hogy nem is látszik,hogy hiányzik a fogam.
2014. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a koronája akkor tök mindegy, mondhatni most sincs ott fogad, csak a gyökér az ínybe!
2014. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valahogy rá fogom magam szánni. Én meg csak 16 éves vagyok, ezért is szégyellem nagyon, hogy hagytam idáig fajulni a dolgokat. És lényegében tényleg nincs már most sem ott fogam, de a tudat, hogy a nyelvem az ínyemhez fog ott érni...brrr.

2014. ápr. 2. 17:52
 7/9 anonim válasza:
Kb két napig fog zavarni, hogy a nyelved kilóg azon a kis lyukon. 14 vagyok, fogszabályzó miatt húztak ki most 2 fogamat. Egyrészt meg sem éreztem (ezért sem kell aggódnod), másrészt pedig két nap után már észre sem lehet venni hogy nincs ott fogad.
2014. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és még annyi hogy az iskolafogorvosokkal vigyázz! Nekem egy fogamat tömte sulifogász és úgy elrontotta (felkente az ínyemre, vizesen rakta be a tömőanyagot),hogy begyulladt, alávérzett és aláázott. Aminek következtében mehettem gyökérkezelésre...és másik fogorvos mondta hogy a sulifogászaton tették tönkre a fogam ezzel az elfuserált töméssel.
2014. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem 11 évesen húzták kim először az állandó fogamat, de nekem nagyon fájt de egyáltalán nem volt utánna fura
2014. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!