Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár órája tömték a fogam, és...

Pár órája tömték a fogam, és ebédkor mikor ráharaptam az ennivalóra éles fájdalmat éreztem. Lehetséges, hogy megbolygatták a fogaimat, és el fog múlni, vagy valami komolyabb gond is lehet?

Figyelt kérdés
Várok hasonló tapasztalatokat és fejleményeket.

2014. ápr. 3. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Istenkém, a nagyon okos fogorvosod nem mondta el, hogy tömés után x (sok) óráig - ami neked kb. este lesz - semmit/max. pépeset egyél? De inkább semmit, és estére is könnyen rághatót.
2014. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló! Már ezt mondják a nagyon okos fogorvosok:

"Mikor lehet enni normál, esztétikus fényre kötő fogtömés után?

Az egyszerű válasz: mikor az érzéstelenítő hatása teljesen elmúlt. Ez általában 2-4 óra között változik, attól függően, hogy milyen típusú, és hány milliliter érzéstelenítő oldatot kaptunk. A fogtömés már készen van a rendelőben, nem ennek a megszilárdulására kell várnunk. Enni azért nem szabad, mert elérzéstelenítve megharaphatjuk az ajkunkat, orcánkat vagy félrenyelhetünk. Vigyázat! Az amalgám fogtömés nem ilyen! Aki amalgámtömést kap, ott a tömés szilárdulása hosszabb folyamat, így az első pár órában semmiképp ne harapjunk rá!"

2014. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is ezt mondták, hogy ha kiment az érzéstelenítő ehetek... Azért is volt kellemetlen hogy ilyen érzékeny a fogam ha ráharapok.
2014. ápr. 3. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha túl mély a tömés, akkor fájhat 1-2 napig, ne egyél azon az oldalon, meg lett bolygatja az ideg, természetes, hogy fáj. Persze ha még napok múlva is erős fájdalmat érzel, akkor menj vissza, mert lehet, hogy gyökérkezelni kell.
2014. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen azt olvastam már helyen is hogy ilyen esetben előfordulhat hogy gyökérkezelni kell.. De akkor egyenlőre nem pánikolok, hátha csak a friss kezelés miatt fáj, és elmúlik :)
2014. ápr. 3. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!