Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudnék csinálni? Nagyon...

Mit tudnék csinálni? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Nő a bölcsességfogam, és eléggé be van gyulladva az ínyem a környékén. Szerintem nem tud kinőni, és amiatt. Voltam pár napja fogorvosi ügyeleten, de akkor még azt hittem hogy az egyik fogam fáj, többet is megkopogtatott, de nem tudta eldönteni melyik, mert 2 is nagyon fájt. Mondta hogy nincs röntgen nála úgyhogy menjek el majd egy rendes fogorvoshoz. Utána már éreztem hogy a bölcsességfogam miatt fáj a többi is, és az egész állkapcsom, sőt néha még a fülem, és a fejem is. 1 este volt amikor egész este jegeltem, és nem is tudtam elaludni. Utána elmentem egy rendes fogorvoshoz, megnézte, és akart adni beutalót röntgenre hogy megnézzük hogy áll a bölcsességfog. Kiderült hogy nincs tb-m, így nem tud adni beutalót. Egy hét múlva már lesz tb-m, de annyira fáj hogy már nem tudom mit csináljak. Pénzem nincs, így nem tudok elmenni fizetős orvoshoz. Mit csinálhatnék hogy könnyebb legyen kibírni ezt az egy hetet? Először panadolt szedtem, de abból egy csomag elment 2 nap alatt, és nem csinált semmit. Aztán cataflam, algoflex, ezekből volt pár szem, beszedtem, de nem értek sokat. Gyógyszertárban ajánlották az ibumaxot, ami 800 mg-os. Vettem belőle egy csomaggal, és ez valamennyire hat, de még így is naponta többször elviselhetetlenül fáj. Szoktam egy két percre házi szilvapálinkát önteni a fájós részre, de ettől is csak rövid időre jobb. Főleg fogorvosok tanácsára lenne szükségem, vagy olyanéra aki már járt így. Csak annyit szeretnék hogy ne fájjon ennyire, és ne kelljen ennyi gyógyszert bevennem, mert attól meg már fáj a hasam, és félek hogy bajom lesz tőle. 23/F
2014. ápr. 9. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, sőt vagyok most is (bár most annyira nem fáj), én számba vettem a pálinkát kicsit ott tartottam a fognál, így elzsibbadt egy rövid időre, igaz,hogy a végén kimarta a szám,de nem érdekelt,mert rettenetesen fájt, nekem nem tudtak semmit csinálni , "van helye kibújni", ezért szedtem a gyógyszert (cataflam v) és vártam,hogy vége legyen!
2014. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!