Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vágásszerű seb a szám sarkában...

Vágásszerű seb a szám sarkában. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Kb 1 évvel ezelőtt észrevettem, hogy pár milliméternyi hosszúságú, leginkább vágásra hasonlító seb jelenik meg az egyik, de csak az egyik szám sarkában. Pár napig ott van, kellemetlen érzés, de utána gond nélkül begyógyul, azonban 1-2 hónapon belül ismét előjön, és ez már a sokadik ilyen ismétlődés, így tartok tőle, hogy valami bújkál bennem. Olvastam hasonló problémával rendelkező kérdéseket is, ahol a B vitamin hiányát hozták fel lehetséges okként, de ezt nem érzem kielégítő magyarázatnak, mivel akkor a szám mindkét sarkában meg kéne jelennie egy-egy sebnek. Valamilyen más magyarázat, vagy forduljak a háziorvosomhoz?
2014. ápr. 16. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg kiszárad a szád és reggel ásításnál kireped, én már többször jártam így!
2014. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a lányomnak is volt és nem volt mind a két sarokban, csak az egyikben

kapott a gyerekorvostól B vitamint, 1 hét alatt gyönyörű lett, előtte pedig kentük már minden nyavalyával, semmi nem használt

szóval simán lehet B vitamin hiány akkor is, ha nincs mind a két oldalon

háziorvos felír B vitamint

2014. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Arc diagnosztika alapján elmondható, hogy ha vágásszerű seb van a szád sarkában, de abban az esetben is, amikor egy mély ránc van a szánk sarkában, gyomorproblémát jelent. Na most, hogy milyen gyomorprobléma:gyulladás, vagy súlyosabb(esetleg fekély), stb van nálad, azt ki kellene vizsgálni. De egyből a gyomorvizsgálatra fokuszálj, ezt kérd, igy megmentődsz a felesleges vizsgálatoktól. Ha lehet, alternativ gyógymódot válassz. Nekem azok szimpatikusabbak, ezért szívesen ajánlom bárkinek.
2014. ápr. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!