Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat ennyire a fogam?...

Mitől fájhat ennyire a fogam? És hogyan tudnám, legalább enyhíteni azt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hétfőn rettenetesen, csak úgy a semmiből kezdett el fájni a fogam, viszont mivel állandóan csak délelőtt rendelt a fogorvos, csak csütörtökön jutottam oda, hogy elmenjek. Nem volt lyukas a fogam, vagy nem tudom. A doki mindössze annyit mondott, hogy gyökér kezelni kell. Meg is csinálta, szinte azonnal. A végén egy kicsike azt hiszem jódozott (ebben nem vagyok biztos, nem értek hozzá )vattát rakott a fogamba, hogy fertőtlenítsen, majd betömte a fogam. Azóta állandóan fáj. Eddig azt hittem, hogy biztos csak azért mert gyökér kezelve volt, vagy a fertőtlenítő miatt, de most ugyan úgy fáj, mint hétfőn. A dokihoz csak 10-ére tudtam időpontot kérni, de hétfőn visszamegyek. Már a fájdalomcsillapító se segít, nagyon fáj, lüktet. Ha hozzáérek akár csak a fogammal, ahogy összecsukom a szám, ordítani tudnék...Kérlek segítsetek mitől lehet ez, és hogy mit tudnék csinálni, hogy legalább enyhüljön a fájdalom. Ja, és azt kihagytam, hogy újonnan a többi fogam is néha-néha kicsit megfájdul, vagy magától vagy a hideg-melegtől. Nem lehet, hogy az ínyemmel van a gond? 14/L

2014. ápr. 26. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kell szedni a tömést és szerintem még tisztítani a fogad, menj el ma az ügyeletre.
2014. ápr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ma nincs ügyelet, és csak egy fogorvos van a közelben, falun. Úgyhogy várnom kell hétfőig. Lesz tőle valami bajom, úgy értem a fogfájáson kívül?
2014. ápr. 26. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelni azért kellett, mert túl mély volt a szuvadosás -tehát az a fogad lyukas volt. Vagy esetleg trauma miatt magától elhalt, de valószínűbb a szuvasodás. Az, hogy ennyire fáj semmiképp sem normális, hiszen a gyökérkezelés lényege, hogy az ideget kiszedi belőle a csatornából, tehát az a fog már nem érezhet. Biztosan az fáj? Ebben az esetben az lehetséges, hogy valamelyik csatornát nem tisztította ki rendesen és ott maradtak a szövetmaradványok (bár jó lenne tudni melyik fogról beszélünk, mert akkor lehetne tudni hány gyökerű) vagy túltömte vagy alultömte. Más opció elvileg nem nagyon lehet, de röntgent kell róla készíteni és megnézni mi a baj. Bár elméletileg miután megcsinálta a gyökérkezelést utána is kellett volna kisröntgent készítenie. Nekem az a furcsa, hogy 1x voltál nála és már le is zárta véglegesen? A gyökérkezelést ritkán fejezik be egy alkalommal (legalábbis normális esetben, hiszen a csatornákat rendesen ki kell szárítani, mert csak úgy lehet véglegesen betömni.
2014. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem fejezte be, ezért is írtam, hogy egy kis vattát is rakott bele, csak azért tömte be, a fogam, hogy tudjak enni. Elnézést, ha félreérthető volt. 10-re kell majd visszamennem, akkor tömi a gyökereket aztán egy hét múlva rendesen a fogam. Egyébként alsó fogsor, jobbról a hatodik fogam, örlő fog. Röntgent nem csinált. Azt tudom, hogy azok már egy picit macerásabb fogak. Most vettem be algopyrint, újra fogat mostam, öblögettem, azt olvastam ez talán segíthet. Ilyenkor elvileg még lehet egy gyulladás a fognál, nem? Nem lehet, hogy azért fáj?
2014. ápr. 26. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel be van tömve, így nem tud távozni a gyulladásból eredő váladék, ezért fáj, kell még tisztítani, hétfőn menj vissza a dokihoz, ha addig bírod a fájdalmat. Tegyél az arcodra hidegvizes borogatást, nekem az is segített egyszer éjszaka mikor nagyon fájt.
2014. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!