Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogmegtartó kezelést...

Ha a fogmegtartó kezelést (pl. tömést) nem a kirendelt fogorvossal végeztetem el, akkor fizetnem kell?

Figyelt kérdés

A másik fogorvos, akivel a kezelést elvégeztetném ugyanabban a városban van. Tudom, ez nem jelent semmit.

A lényeg, hogy nappali tagozatos középiskolai tanuló vagyok, így az OEP finanszírozza a kezelést.

Akkor is finanszírozza az OEP a kezelést, ha nem a kirendelt fogorvoshoz megyek?



2014. ápr. 29. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk másik fogorvos el sem fogad, kérdezd meg, hogy egyáltalán mehetsz-e hozzá, ha elfogad, akkor lehet, hogy fizetned is kell, mivel nem hozzá tartozol, erre ő tud neked választ adni.
2014. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a területileg kirendelt intézethez kell menni. nagy forgalmú helyeken (pl az óbudai rendelőben) azt is beosztják, hogy melyik ember a fogorvosod, méghozzá utca szerint. csak így ingyenes. esetleg az intézeten belül még válogathatsz fogorvost (én is ezt tettem, 3-nál voltam egy külvárosi kerületben, mire megtaláltam a megfelelőt). de ha másik helyre mész, akkor vagy el sem lát, vagy térítéses. ez nálunk szépen ki van írva az sztk-ban, hogy csak 19. kerületi lakosokat lát el ingyenesen. egy másik megoldás, hogy pl a páromat elvittem az én fogorvosom magánrendelésére, mert az is van neki. és akkor mivel mi jóban vagyunk az orvosommal, ezért mondta, hogy legközelebb a párom is hozzam az sztk-ba, és akkor ott ingyen ellátja ő is, pedig nem kerületi. így lehet még.
2014. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. máj. 3. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!