Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az és miért jön ki a...

Mi az és miért jön ki a számban egy kis heg, ami mindig gennyes lesz és borzasztóan fáj?

Figyelt kérdés

Rendszeresen fogat mosok reggel és este és mégis kijön rajta bizonyos időközönként egy nagyon fájó kis heg, ami nemsokkal később be is gennyesedik. Ez miért van és mit lehet ellene tenni?

Köszönöm a válaszokat!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!


2009. dec. 25. 03:18
 1/8 A kérdező kommentje:

A megelőzése is nagyon érdekelne, ha tudtok rá valami jó dolgot :)

Köszi

2009. dec. 25. 03:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a probléma, néha nálam is ez van. A száj belső nyálkahártyája megsérül, valami megsebzi, kaja, vagy ráharapsz. Ami ilyen esetekre király, az a weleda ratanhia szájvíz. Gyógynövényes cucc, be kell vele kenni a heget.

[link]

Remélem tudtam segíteni. üdv.

2009. dec. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem van egy rosz fogam amit hanyagolok huzatni (sajnos) es mindig amellett jon ki. Nagyon rossz, nemishogy faj hanem ugy feszit , es az inyem is picit megdagad,de mikor ez a "kis ize" kifakad rogton megszunik.
2009. dec. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyenre gondolsz? Ezt úgy hívják hogy afta. Lehet azért mert megsértetted az ínyedet, és lehet azért is mert vmi szájfertőzéses betegségben szenvedsz. Nekem egy időben állandóan volt ilyen, mostanában meg már egyáltalán nincs. Keresd fel a fogorvosod és ő majd ajánlj rá valamit.

2009. dec. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam (07:56).

Köszönöm a segítséget, csak nem értem, h miért, mert ha nem harapok rá, akkor is kijön néha, pedig egy fogam se rossz, nem is kellett még hozzá nyúlni, illetve szájvizes fogkrémmel mosok fogat.

Lehet, h állandóan kellene szájvizet használnom?

Köszi még1x

Üdv

2009. dec. 25. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
az aftát baktérium okozza. Nekem is mindig van.
2009. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

07.56-os vagyok

Lehet hogy nem sértetted meg, de írtam hogy valószínű akkor valamilyen szájfertőzéses betegségben szenvedsz. Keresd fel a fogorvosodat ő majd megmondja mit csinálj vele.

2009. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget Mindenkinek!

Üdv

2009. dec. 25. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!