Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Repedezett nyelv. Mitől?

Repedezett nyelv. Mitől?

Figyelt kérdés

Nem is emlékszem, hogy valaha volt-e egészséges a nyelvem. Néha fakóbb színe van, de a repedések állandóak. Hosszában is van egy nagy repedés, ill. a nyelv oldala is furcsa.

(Minden nap mosok fogat, szoktam szájvizet is használni, így valószínűleg nem ez a baj.) Kicsi korom óta ilyen a nyelvem, többször kezeltük nyelv ecsetelővel. Mitől alakulhatott ez ki? Mit lehet ez ellen tenni? Mert fájni nem fáj, ilyen téren nincs baj, viszont esztétikailag igen visszataszító látvány.



2014. ápr. 29. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen..ezer éve.. Fogalmam sincs mitől.
2014. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Rossz táplálkozás, kiszáradás.

Igyál sok folyadékot és csináltass egy teljes vérképet.

2014. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerá genetikai dolog, vagy hormonális ok, B vitamin hiánya, cukorbetegség, de ha puffadsz is, akkor emésztési gond is, próbáld ki, hogy nem eszel egyszerre szénhidrátot és fehérjét, és igyál több folyadékot. Nem ártana egy belgyógyászati kivizsgálás, vérkép sem.
2014. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
térképnyelved van. google-zz rá. Ez elég gyakori. nekem is olyan.
2014. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gungasam ***** válasza:
Nekem egyszer régen(a 70-es évek elején) egy orvos azt mondta a nyelvemre , hogy herenyelvűség és az ég világon semmit nem jelent. Soha semmi bajom nem volt vele. Bár egy kissé gyenge az emésztésem de ez csak a meglett korom és nyugdíjazásom óta zavar. Míg dolgoztam nem volt baj az emésztésemmel sem. Azt olvastam valami prof. írásában, hogy a vegetatív idegrendszer instabilitására utal. Én is úgy gondolom, hogy a metabolizmusom kissé lassabb mint kellene. vagyis lassan emésztek, gondolkodom,lassan ver a szívem és lassabban történnek bennem a dolgok.
2020. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
A térképnyelv nem repedezett hanem foltosan ízlelőbimbó hiányos ami teljesen más indokból keletkezik és gyógyul.
2020. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!