Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két napja van fönt a fogszabál...

Két napja van fönt a fogszabályzó, azóta sebes lett a szám, és az ajkam is megdagadt! Mit tegyek? Ugye nem allergia?

Figyelt kérdés
Főleg az ajkam lett sebes, de semmit nem tudok rá kenni, mert olyan helyen van (elöl), hogy azonnal lejön. :( Tantumverdével próbálkozom, de eddig nem használt.

2014. máj. 2. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell egy kis idő hogy a szád megszokja az új dolgokat ott benn... A dokik szoktak adni viaszt, amit a fogszabályzóra illetve ugye a fogadra teszel és így nem fogja felsérteni a szádat. Nekem egy éve van fenn a fogszabályzó és a mai napig különböző helyeken felsérti a számat néha, és ha viaszt teszel rá sokkal jobb lesz. Egyébként próbálj meg valami szájvízzel öblögetni (én pl corsodyllal szoktam ilyenkor) hogy az esetleges gyulladást könnyebben elmúljon.
2014. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :) de az allergia nem lehetséges, ugye? annak milyen tünetei vannak?
2014. máj. 2. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, én ezt találtam a fémallergiáról: A tünetek ez esetben a szájban elhúzódóan jelenlévő nyálkahártya gyulladás, sebek, fekély-szerű elváltozások, más esetben –igen gyakran - tartósan fennálló égő, csípő érzés formájában jelentkeznek. Allergiás reakció jelentkezhet az arcon megjelenő, tartósan fennálló bőrkiütések formájában is.
2014. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oh, köszi! :) nekem nem ilyen :))
2014. máj. 2. 15:22
 5/6 anonim válasza:
nekem is 2 napja van fent de engem nem is zavar semennyire, nem fáj csak a kajolás problemás de már tudok vele rágni is :) az allergia szerintem sem valószínű....igen ritka jelenség
2014. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek olyan fémből készülnek,amik semmilyen allergiás reakciót nem tudnának kiváltani.Hozzá kell szoknod és kész!Nekem is tele volt sebekkel a szám az elején,ma is néha mikor elalszom:D Azt a viaszt ragaszd rá amit a doki adott és megoldódik a probléma:)
2014. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!