Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni elviselhetetle...

Mit lehet tenni elviselhetetlen fogfájás ellen? Segítség!

Figyelt kérdés

Felül bal oldalt a 2. fogam letört, elhanyagoltam , nem mentem vele dokihoz, most iszom a levét. Már harmadik napja nem alszom. Eszem a fájdalomcsillapítót marék számra. Tud valaki valami bevált tippet?

Illetve honnan lehet tudni , hogy az orvos kihuzná vagy gyökérkezelné?


2014. máj. 5. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos majd megmondja. De ügyeleten ne húzasd ki inkább, ha menthető lenne szerintem. Holnapig már csak kihúzod. Nekem is volt egy ilyen amúgy amikor hétvégén kezdett fájni a fogam amit utána gyökérkezeltek. Hát ütöttem a falat és sacc megakartam halni :D Szóval együtt érzek veled.


Amúgy a cataflam elég erős, de asszem receptes...

2014. máj. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom így az éjszaka közepén ez mekkora segítség, de a Cataflam helyett (ami receptes) lehet venni Voltaren Dolo-ból a 25mg-osból kettőt, ugyanaz a hatóanyaga csak az vénynélküli.
2014. máj. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én hedonista vagyok, utálom, ha rossz nekem, de nagy tapasztalatom van fogfájásban.

Ész nélkül, a lehető leghamarabb mennék fogorvoshoz, nyilván.

Az igazán kemény fogfájás esetén semmi más nem segít. Sok tömény alkohol egy picit hat, zsibbaszt, de az is szánalmasan gyönge. Ráadásul olyankor berúgni se megy nekem, a fájdalom kijózanít, miközben szinte eszemet vesztem a kíntól. Egyszer volt ilyen erős fájdalmam (vasárnap volt, nem ismertem megbízható ügyeletes fogorvost, egy éjszakát kellett kibírnom, iszonyú volt), sokszor pedig csak normál fogfájás, de az is szörnyű.

Sosem jártam olyan orvoshoz, aki nem akarta megmenteni a fogaimat, igaz, mindig magánorvosom volt.

Ha még nincs fogorvosod, úgy nehezebb, én az ismerősöket kérdeztem körbe, hogy tudnak-e jót, amikor épp nem volt.

2014. máj. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Ó igen, régi, szép emlékek, a Dolo tényleg életmentő, 1500 Ft egy doboz. Addig is, amíg nem jutsz el dokihoz járkálj sokat, állíts be egy olyan vérnyomásszintet a fogaid vérellátására ezzel, ami nem túl magas, nem is túl alacsony, van egy optimális szint, amikor picit jobb, viszont ehhez örökké járkálni kell, ha hidegben teszed, az mégjobb. Ezen kívül megszólíthatsz idegen embereket és leégetheted magad előttük, elég jó figyelemelterelő.
2014. máj. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is.borzalmasan faj most a fogam:-( :'( :'(
2014. máj. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el most fogorvoshoz, kell egy röntgen, utána majd a doki megmondja, hogy gyökérkezeléssel és csappal, koronával meg tudja-e oldani, vagy húzni kell, lehet, hogy előtte kapsz gyulladáscsökkentőt. Magy fájdalom esetén hideg vizes borogatás és Donalgin egy időre tudja csökkenteni a fájdalmat, de már indulhatsz a fogászatra.
2014. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy már régi kérdés, de hátha segítek azoknak, akiknek fáj a foguk. Nyílván fogorvoshoz kell menni, de ha gyors megoldást akartok akkor öblögessetek svédcseppel azon az oldalon, ahol fáj. Nekem ez mindig segít. Undorító íze van, de sima vízzel öblöhethettek utána.
2018. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ezt a kommentet csak így itt hagyom

van a számban kb 4 fekete fogam ami nem zavart mert anyámtól örököltem mert neki van ilyen fájós fogsora.

Na és nekem fáj baj felül hátul de a fogorvos mindig azzal van elakadva, hogy nincs semmilyen rossz fog hátul és elkezdi magyarázni a többi fogaimról a hibákat. így nem csinált vele semmit és egy jobb fogorvos után keresek most is

2021. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!