Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás vagy korona?

Fogpótlás vagy korona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az lenne,hogy van elől a 2 rágófogam,az egyik mintha kicsit előrébb lenne,és kicsit rá is ferdül(nagyon kicsit éppen csak)a másikra.

Nos az egyikből asszem letört egy kis darab a fog oldalából (belülről). Előröl nem látszik,csak ha oldalról nézzük. Szerintetek a pótlás elég? És pontosan miből áll a pótlás? A koronát ha lehet el szeretném kerülni,épp nincs rá pénzem.

El fogok menni a fogorvoshoz,csak gondoltam megkérdem hátha valaki tud segíteni,a válaszokat előre is köszönöm!


2014. máj. 7. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy nem a metszőfogaidra gondolsz-e, de végülis a válasz ugyanaz: ha csak kicsi hiányzik belőle azt is ki lehet pótolni, de minél kisebb felületen van ragasztva, annál könnyebben esik majd le esetleg. Ráadásul ha a fogbélbe is beletört, akkor lehet egy kicsit komolyabb a helyzet. Szóval elvileg kipótolható a letört rész, de biztosat csak az adott eset pontos ismeretében lehet mondani.
2014. máj. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben anyagilag megengedheted magadnak ,én a fogpótlást javaslom .
2014. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi ,azt hiszem félre értelmeztem a kérdést .. Azt hittem fog implantátumon gondolkodsz ,az nagyon sokba kerül ..

Nekem tavaly tört le a felső front fogamból ,miután barackmagra haraptam . Nálam feltűnő volt a fogveszteség .Nem koronát tettek ,hanem kompozit anyagból gyönyörűen felépítették a fogamat . Olyan mintha mi sem történt volna vele ;) !

2014. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!