Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a folyamata, mennyibe...

Mi a folyamata, mennyibe kerül és hogyan mennyi idő alatt megoldható? Van egy kiidegelt félig letört fogam. Milyen fogpótlások lehetségesek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt porcelánra, vagy koronára vagy akármi másra. Idő szűkében összesen maximum egy- másfél hetem van erre. Alsó fogsor, hátulról a harmadik fog. Előtte ki tudnám húzatni ha szükséges a fogpótláshoz és hogy be is gyógyuljon előtte. Tapasztalatokat szeretnék kérni, vagy esetleg szakorvosi választ. Tb-m nincs csak külföldön és a fogászat otthon nem támogatott. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 27. 10:04
 1/4 anonim válasza:
100%

Ha van elég maradék a gyökeréből csapos műcsonk+porcelán korona, ezt szokták. Nekem ilyenből van már 2db.

Ha kihuzatod akkor a mellette lévőket lecsiszolják és híd lesz 3 tagú.(sztkban többnyire ezt csinálják...)

(és nem hiszem h belefér a 3 hétbe a húzás utáni gyógyulás és hogy elkészüljön)

Mindenképp nézesd meg egy fogorvossal, hogy mit tanácsol.

Itthon sok helyen a vizsgálat ingyenes a magánban is, felmérik hogy mi a helyzet, kapsz lehetőségeket+árat is hozzá.

2014. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretném hogy a mellette lévőkhöz hozzá nyúljon mert azzal nincs semmi baj. Tehát akkor az első lenne jó szerintem. A húzást itt el tudom intézni, mert az körülbelül ugyanannyi mint otthon. Azzal időt is tudok spórolni. Úgy már beleférne az időbe vajon?
2014. jan. 27. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne húzasd ki, mert akkor kapsz hidat, amihez lecsiszolják a két mellette lévőt, és pont ezt nem akarod.


Nekem is van csapos fogam: ahhoz gyökérkezelni, majd gyökértömni kell, utána mehet bele a csap. Mivel Neked már ki van idegelve, és gondolom, gyökértömés is van a fogadban onnan már elvileg nem kellene túl sokáig tartania.

de ha koronát csinálnak, ahhoz még mintát vesznek, meg fogtechnikus készíti el, meg próbálni kell, meg nem tudom, ez elég sok macera.

Mondjuk azt sem tudom, hogy más fogorvos csinál-e ilyet, de nekem csapra simán felépítette újra a fogat fehér tömésből, így gyakorlatilag 3 alkalommal kész voltam (de ebből egy az idegelés + gyógyszeres tömés, a második alkalom meg a gyökértömés volt). Ha Te az első kettőn túl vagy, akkor akár bele is férhet az egy-másfél hétbe, ha meg esetleg simán fel lehet építeni az akár egy alkalom is lehetne. Passz. Kérdés, hogy aki elvállal, hogyan teszi azt. (mondjuk nyilván inkább koronát javasolnak, mert az drágább. Meg tartósabb is, de nekem semmi gondom a felépített fogaimmal sem, nem esnek szét hamar).

2014. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezt mondtam én is. A csapos műcsonkhoz amire a koronát teszik nem kell kihúzatni!!!!

A megmaradt részbe teszik a csapot arra a koronát.

2014. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!