Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két napja húzták ki két...

Két napja húzták ki két őrlőfogamat, tanácsok, öblögetés?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt húzták ki két őrlőfogamat egymás mellett. Még mindig nagyon fáj,csak minimálisan tudom kinyitni a számat. A fogak helye már gyógyulgat, fehéredik. Azt szeretném kérdezni, hogy foghúzás után hány nappal öblögethetem a számat? Egyéb jó tanácsok foghúzás után?

2014. máj. 9. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem húztak már heteseket is, bölcsességfogat is műtöttek, viszont csak utóbbi fájt napokig, őrlők nem. A szájzár szintén csak bölcsességfognál volt, ott az orvos mondta hogy nincs mese, erőltetni kell, mert sok pácienst azért nem tudnak ellátni, mert nem "kezelték" a szájzárat (bár nyilván nem 2 nappal a húzás után kell csinálni, hanem mondjuk amikor már mered). Én úgy öblögettem, hogy bevettem a vizet a számba és ráztam a fejem, utána a mosdókagyló felett egyszerűen kinyitottam. Nem tudom varrták-e neked, én csak a varratszedés után mertem rendesen öblögetni.
2014. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Chlorhexameddel vagy Listerinnel öblögethetem a 3. napon már?
2014. máj. 9. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Jah azt hittem, sima vízzel való öblögetésre gondolsz. Én Listerine-t használok, de elég sokáig nem mertem utána. Tesómnak most húzták a négyeseit kedden, a doki azt mondta, hogy szombat fele már használhat Listerine-t (ha ez segít).
2014. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!