Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most jöttem meg a fogorvostól...

Highground kérdése:

Most jöttem meg a fogorvostól egy durva dupla húzás és ínyfelvágás után (nagyon be volt/van duzzadva az arcom). Nem látott el kellően infóval mit tehetek és mikor. Valaki ellátna tanácsokkal?

Figyelt kérdés

2 fogamat húzta ki egymás mellett(ő úgy mondta csak gyökér volt), majd felvágta az ínyemet is, hogy a genny ki tudjon jönni a duzzanatból. Sajnos a duzzanat még mindig ugyanakkora, pedig ő is megnyomkodta miután felvágta. Kb. 1,5 órája hogy kihúzta de még mindig 2 percenként járok ki kiköpni a vért a számból. Tett bele valami kis pici gézcsíkot, amit majd megnéz szerdán amikor visszamegyek. Azt mondta nem baj ha kiesik esetleg. Ezen kivűl nem mondott semmit. Most mikortól ehetek? Mikortól ihatok(vizet)? Mert pl. kezdek szomjas lenni, de mivel még folyamatosan vérzik a szám/ínyem/foghelyem, nem merek inni. Mire kell vigyáznom? Kaptam Cataflam-ot azt majd beveszek egyet ha elmúlt teljesen az érzéstelenítő hatása. Mert gondolom, nem kicsit fog fájni...


Előre is köszönöm a segítségeteket!



#fogorvos #foghúzás #bedagadás #szájsebészet #begyulladt gyökér #tanácsok foghúzás után
2013. júl. 8. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd ha az érzéstelenitö hatása elmúlt .
2013. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne öblögess! Kiköpheted a vért vagy az összeállt nyálat, de ne öblögess, mert ez kimozdítja a már meglévő véralvadékot. Csak szénsavmentes vizet igyál pár napig. Ne egyél semmiféle tejterméket, mert ez nagyon jó táptalaja a baktériumoknak. Ne egyél kemény, darabos ételeket (pl.: kenyérhéja, mogyoró). Kerüld a fűszeres ételek fogyasztását, mert ezek irritálhatják a seb környékét. Első pár nap próbálj meg pépeset enni. Azt hiszem mindent felsoroltam. Jobbulást! :) Egy fogászati asszisztens
2013. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Ez nagyon tartalmas és hasznos válasz volt! :)Tegnap este szívószállal ittam csapvizet, úgy hogy szinte rögtön a torkomba tudjam nyelni. Elalvás előtt nagyjából elállt a vérzés, úgyhogy nyugodtan tudtam aludni.
2013. júl. 9. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!