Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám vagy fehér tömést kaptam?

Amalgám vagy fehér tömést kaptam?

Figyelt kérdés
Én két nappal ezelőtt elmentem sztk fogorvoshoz zuglóban mert az egyik bal alsó nagy őrlőfogamból letört egy darab. Nem tudom eldönteni, hogy amalgám vagy fehér tömést kaptam. Az arcom le volt zsibbadva nem éreztem semmit. Amúgy meg nem is gondoltam, hogy tömnek még amalgámmal. A tömés színe fehéres rózsaszínes ahogy látom, viszont amikor a nyelvem hozzáér fémes ízt érzek. Mellesleg az feltűnt, hogy nem nyomott rá a doki kék fényű lámpát, csak annyit mondott, hogy 2-3 óráig ne egyek. Ti mit gondoltok?

2014. máj. 9. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az amalgám ezüst színű! Észrevennéd, ha az lenne :)
2014. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy le van fedve vagy le van borítva?
2014. máj. 9. 20:45
 3/18 anonim ***** válasza:
Amalgán. Velem is így baszott ki a fogdoki. Megsem kérdezte, hogy amalgánt vagy fehéret szeretnék. (én is úgy tudtam, hogy amalgánt már nem használnak) Nos, allergiás vagyok a fémre. Már a fémallergia összes tünetét produkáltam. Akkor ugrott be, hogy hoppá! A fogászati kezelés óta van ez. Szóval ha nem vagy rá allergiás akkor nincs gond azzal. Tovább bírják, mint a fehér társai.
2014. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Oh! És nekem csak később lett fém színű, nem egyből. :)
2014. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Amalgán, a fehér csak azzal a kék lámpával köt.
2014. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem idegelte a fogadat?

Nem mondta, hogy vissza kell menned?

Nekem is letört a jobb alsó örlőfogamból, a 6-ból. De úgy, hogy elzsibbasztotta, és idegelni akarta. Éreztem, így szépen tett be idegölő pasztát, majd lezárta töméssel. 2-3 óráig nem volt szabad ennem.2 hét múlva vissza kellett menni, megint idegelni akarta, de megint éreztem, a procedúra megint megismétlődött.

Utána a végén úgy tudott a számba bele nyúlni, hogy nem kellett érzésteleníteni, szúri nélkül bírtam ki az idegelést. Utána kaptam fehér tömést ( mert nálunk ingyenes) , és vakuzgatott valami lámpácskával.

Utána megnézte, hogy passzol e a felső felső állkapcsomhoz. ÉS ennyi.

2014. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem fehér próba tömést tett be idegelés előtt, és ott sem fényezett.

Amúgy miért nem nézed meg a tükörbe?

2014. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A próba tömésnél nem is kell fényezni.
2014. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Megnéztem a tükörben és fehér, halvány rózsaszínűnek látom. Egyébként azt mondta, hogy a határeset. Betömte normális és arról beszélt, hogy pár napig érzékeny lesz nagyon, de ez el fog múlni. Ha esetleg mégsem akkor gyökérkezelésre vissza kell mennem.
2014. máj. 9. 21:15
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs kép róla, akkor nehéz megmondani

Kérdezd meg utólag

2014. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!