Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám vagy fehér tömést kaptam?

Amalgám vagy fehér tömést kaptam?

Figyelt kérdés
Én két nappal ezelőtt elmentem sztk fogorvoshoz zuglóban mert az egyik bal alsó nagy őrlőfogamból letört egy darab. Nem tudom eldönteni, hogy amalgám vagy fehér tömést kaptam. Az arcom le volt zsibbadva nem éreztem semmit. Amúgy meg nem is gondoltam, hogy tömnek még amalgámmal. A tömés színe fehéres rózsaszínes ahogy látom, viszont amikor a nyelvem hozzáér fémes ízt érzek. Mellesleg az feltűnt, hogy nem nyomott rá a doki kék fényű lámpát, csak annyit mondott, hogy 2-3 óráig ne egyek. Ti mit gondoltok?

2014. máj. 9. 20:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem tudsz képet csinálni róla?

Én ideiglenesre tippelek, de nem értem, miért nem hívott vissza.

Milyen idős volt az orvos?

2014. máj. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
Amalgámmal igenis tömnek még. Ez amalgám tömés volt. Fogorvostan-hallgató voltam.
2014. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Gratulálok neked kedves fogorvostan-hallgató, elárulod nekem, hogy melyik egyetemen tanítják azt, hogy az amalgámtömés rózsaszínes? Ha fogalmad sincs valamiről, legalább azt ne hangoztasd már, hogy illene róla tudnod.
2014. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: az amalgán tömésem nekem is eleinte rózsaszínes volt később lett ezüst színű.
2014. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hátsó fogba még szoktak tenni amalgámos tömést

(mert az állítólag tartósabb oda)

2014. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az amalgám már akkor fémes, amikor kikeverik.
2014. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Most jövök a magándokimtól. Azmondta, hogy ez nem amalbám hanem cementes tömés. Néztem kerek szemekkel...
2014. máj. 13. 10:06
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy ideiglenes. Szólhatott volna a doki, hogy menj vissza vele. :S
2014. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!