Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hosszútávú ínygyulladás és...

Hengerelőhereverem kérdése:

Hosszútávú ínygyulladás és fogkő milyen káros mellékhatásokkal járhat?

Figyelt kérdés

Olyan válaszok érdekelnek, amik nem az esztétikai szempontok szerint nézik("fúj, csúnya stb..:" hanem, hogy konkréten lehet-e tőle bajom? Véleményem szerint nem, mert akkor már elődeink sem élték volna túl, mert nekik is volt fogkövük ami ha még fogat sem mostak kb.: 10 év alatt ki kellett volna, hogy hulljon minden foguk(pontosabban ez a következtetés vezethető le az orvosom állításából).

Én szoktam találkozni fogkő darabokkal, tehát hullik, a fogíny gyulladásom nem múlt el a fogkő kezelés után sem, csak rosszabb lett.

Tehát a kérdésem az, hogy hosszútávon tényleg kieshetnek a fogaim az ínygyulladástól és a kövesedéstől? vagy ez teljesen emberfüggő?



2014. máj. 12. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kieshetnek, ahogy anyámnak is 21 foga.
2014. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ki és ez nem emberfüggő. A fogkőben megtelepszenek a baktériumok,amik ínygyulladáshoz vezetnek. Ez egy lassú folyamat,de elkerülhetetlen. Az ínygyulladás ínysorvadáshoz, az ínysorvadás pedig a fogak kihullásához vezet. Ez tény. Nem biztos,hogy 10 év alatt történik meg. Az elődeinknek is voltak fogköveik és idős korukra a legtöbbjüknek volt foghiánya is. Az tény,hogy nem mindenki egyformán hajlamos a fogkő kialakulására,van akinek szinte nincsen úgy,hogy nem mos fogat,de ez sajnos ez fordítva is igaz.
2014. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ln úgy gondolom, hogy ez emberfüggő.
2014. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy kiesnek-e a fogak hosszú távon tartós gyulladás hatására, AZ nem egyéni kérdés, hanem az az egyéni kérdés, hogy kinek mennyire fogköves a foga és gyulladt az ínye!

Ha neked igen, és nem kezeled, el fogod veszteni a fogaid.


Az elődeink egyébként A) nem ettek ennyi xart, mint mi, B) nem éltek ilyen sokáig.

2014. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig a fogkövet minden évben célszerű levetetni

(ilyen ultrahanggal)

Különben az emvber lehelete is sokkal rosszabb

A gyulladástól meg először meglazulnak a fogak

(az sem valami kellemes), h ameg már nagyon lazák,

akkor úgyis kihuzatja a fogorvos

2014. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak a fogak, hanem a haj is kihullhat idővel. Később fogágygyulladás lesz belőle, mozogni kezdenek a fogak, a gyökereknél ciszta alakul ki, ami a szívre is rámehet. Sajnos nekem is ez volt, elvesztettem 10 fogamat, de kigyógyultam, a maradék fog stabil, gyulladásmentes. De gondolom emberfüggő, mert pl. a 70 éves apámnak betokosodott a cisztás foga, de makkegészséges, bár már nem sok foga van és nem esztétikus, de nem lett semmi baja attól, hogy nem ment fogorvoshoz. Mondjuk kopasz is, de ebben a korban már mit számít.
2014. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezek szerint akkor nekem kb két hetente kéne járnom fogkövet leszedetni? :S

Nekem nagyon durván fogkövesedik pedig mosom naponta, amikor leszedték nem volt több két hétnél és majdnem annyira fogköves voltam megint...

2014. máj. 13. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos jó technikával mosol fogat? Napi min. kétszer? Használsz fogselymet? Nincsenek torlódott fogaid (azok hajlamosabbak a fogkőre, mivel nehezebb tisztítani)? Mert az nem normális, hogy 2 hét alatt ennyi lesz, félévente egy tisztításnak elégnek kéne lennie. És igen, ahogy írták, sajnos sok gond lehet belőle, szóval valamin változtatnod kell. Fogorvos nem mond semmit?
2014. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A fogorvos szerint fogat sem mosok...Pedig de és a technikámat nem tudom jó-e, honnan tudnék érdeklődni? (bár logikai alapon jónak tűnik a fogmosásom, de persze nem vagyok benne biztos). A fogaim sem csúnyák, nem torlódnak, alapból a fogkő sem látszik rajta(mármint így szemből ha pl. mosolygok), csak ugye az orvos más szemmel nézi, meg én is a tükörben. Nem tudom mi lehet gond, tudtok esetleg valami öblögetőt ami ilyen fogkőoldós?
2014. máj. 13. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Léteznek fogkrémek,amikből van fogkő elleni is(antikalk)ilyet keressél és időnként,még ha nincs is panaszod szedesd le a fogköveket.
2014. máj. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!