Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő ha alul törik le...

Mi a teendő ha alul törik le a fogam?

Figyelt kérdés
Az alsó középső metszőfogam hátsó alsó részén letört egy darab úgy, hogy a nyelvemmel éreztem meg (valószínű akkor tört le, amikor a kemény odaégett húst harapdáltam). De nagyon zavaró, folyton érzem a nyelvemmel, és tükörben épphogy meg tudtam nézni, de elég aggasztó hogy egy piros rés van az ínyem meg a fogam között. Az alsó 4 fogam amúgy is fogköves hátul, lehet hogy a az miatt tört le? És emiatt kieshet az a fogam? Szóval élhetek még így pár hónapig vagy muszáj fogorvoshoz menni? Csak mert pénzem az nincs sajnos.

2014. ápr. 27. 01:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok.
2014. ápr. 27. 01:34
 2/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha nem mész, akkor elkezd szuvasodni, vagy a baciktól begyulladhat ha elérik a gyökeret. elmész, betömi, kijössz, ennyi szerintem. Ha nem sztk-ba mész nem tudom mennyi, de ott is meg tudják csinálni. Egyébként ehetsz, várhatsz is de tapasztalatból mondom hogy nem éri meg mert több foganyagot vesztesz így.
2014. ápr. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

nekem is letort a fogam, mondjuk nem igy es joval nagyobb darab kettobol is (szerencsetlenul estem korizasnal), de az a legjobb ha minnel hamarabb orvoshoz mesz (az elso valaszolo alltal irt okokbol kifolyolag).

tipp: van olyan egezsegbiztositas ami ezt is fizeti, csak le kell fotozni es a szamlaval az orruk ala nyomni. Pl minekunk a gimibe kotelezo volt biztositast kotni es eleg sokkal beszalltak a kezelesi koltsegekbe

2014. ápr. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne várj pár hónapot, mert akkor húzás lesz a vége, menj el, lehet, hogy töméssel még meg lehet menteni.
2014. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen muszáj fogorvoshoz menni. sztk-ban ingyen van.
2014. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem fizetek TB-t. A tömés így TB nélkül mennyibe kerül?
2014. ápr. 27. 11:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj pár db fogról a fogkövet

leveszik ingyen (körzetinél)-

Azt csináltasd meg (először)

2014. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagy betömöd magad, mint Mr. Bean,


2. vagy hajlandó vagy elmenni szakorvoshoz (fogász)


3. vagy hagyod szétrohadni, megőrülsz a fájdalomtól és bevállaod, hogy esetleg állkapocsgyulladást, szívizomgyulladást vagy agyhártyagyulladást kapsz és elpatkolsz.


Ezek az alternatívák. Én a 2-est javaslom. :)

2014. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha nincs TB-d akkor úgy kell fizetned mint bármelyik magánrendelőben.
2014. júl. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én magándokihoz járok, 5000 - 7000Ft egy hátsó fog tömése, fogfelépítésem is volt már, az 8000.-

Szerintem ennél olcsóbbat nem nagyon találni magándokiknál...


Csak akkor tudják megcsinálni, ha nem tört le íny alatt is. Ha az ínyed vonalánál lejjebb is folytatódik a törés, akkor nem tudják megcsinálni. Ezt akkor mondta a doki, mikor a fogfelépítést csinálta, akkor mázlim volt...

Egyébként tényleg ne halogasd! Ha budapesti vagy, szívesen megadom a dokim számát, olcsó és tényleg jó is!

2014. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!