Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aphta! Kell még valami? Nálam...

Aphta! Kell még valami? Nálam is megjelentek ezek a borzalmak! Hétfőn úgy keltem fel, hogy egy nagy hólyag van kívül a számon belül pedig 3 és fájt persze! A háziorvosom írt fel ecsetelőt solutio acriflavin-t 10x1 cseppet 1dl vízbe cseppentve.

Figyelt kérdés
De nem mondta, hogy ezt a híg oldatot öblögetésre szánta és töményen kell ecsetelni vagy így hígan?A fájdalom megszűnt, belül a kis hólyagok megvannak, kívül válik le a seb de fáj! Kaptam Isoprinosine-t nem merem bevenni mert sok rosszat olvastam róla. Listerinnel öblögetek és carbosan gélt is kaptam rá. Ezek hatásosak? Mennyi idő mire elmúlik?4 éve már volt egyszer, akkor az egész szám olyan volt, az előző háziorvosom állított össze egy öblögetőt gyógyszerekből, nagyon hatásos volt. Sajnos ugyebár nincs meg a recept, most kijött egy a nyelvem alján is, félek, hogy megint az egész szám olyan lesz belül. Szerintetek kell még valami ezek mellé? Előre is köszönöm!

2014. máj. 16. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán menj el még a fogorvosodhoz is

(hátha tud valami más szert)

2014. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a bőrgyógyász is tudna valamit
2014. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szájöblító oldat is jó rá
2014. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gliverin oldat és C-vitamin. Vírus okozza, az immunrendszered gyengült meg. Nem tudod semmivel kezelni, majd elmúlik, ha az immunrendszered rendbe jön.
2014. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász látta, ő is azt a gyógyszert ajánlotta meg a gélt.
2014. máj. 17. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha érzem, hogy ki akar jönni az afta, akkor már tudom, hogy gyenge ez immunrendszerem és C-vitamin kúrát tartok 2g naponta egy hétig. Nagyon hamar elmúlik. De a langyos sós-vizes öblögetés is jó, mivel NaCl - fertőtlenít. A só sok mindenre jó egyébként.
2014. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!