Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van arra módszer, hogy megcsin...

Reptoid kérdése:

Van arra módszer, hogy megcsinálják a fogaimat fogszabályzó nélkül?

Figyelt kérdés

Az elülső 4 felül előre áll és rés is van köztük, elvileg mert túl sokat cumiztam, mikor kicsi voltam.

Azt se bánom, ha kihúzzák őket. Vagy olyat lehet, hogy az alapjukra építkeznek?


2014. máj. 16. 21:58
 1/6 A kérdező kommentje:

És ilyenkor lehet választani, hogy miből készüljön?

2-300 ezerből kijön?

2014. máj. 16. 22:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod szabályzót? Annyi a pénzből amennyi a fogpotlás már lehet venni láthatatlan fogszabályzót.
2014. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy láthatatlan? Arra a fehérre gondolsz?


Igazából nagyon gyűlölöm őket, és tényleg mosolyogni sem merek, nemhogy nevetni. Tényleg szeretnék megszabadulni tőlük minél hamarabb, mert azért a fogszabályzás is évekbe telik, így is már lassan 25 vagyok.

2014. máj. 16. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Van ilyen is, nem olcsó, de olcsóbb, mint egy fogpótlás.

2014. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok huszon-harmincéves hord fogszabályzót, azzal sem vagy elkésve. Mondjuk drága, egy esztétikus (amin a tappancsok fehérek/átlátszóak, szóval nem az a szokásos fém) kb. 500.000 Ft, de az Invalisign, amit az előző linkelt, sokkal több.

Vannak ún. direkt héjak, de ezekkel csak kisebb hibákat lehet orvosolni. Ehhez nem kell annyit lecsiszolni, mint egy koronához. A résen pl. szerintem lehet ezzel segíteni, de a rossz harapáson nem. Hátránya még, hogy nem tart örökké, ha jól tudom talán 10 évig. Itt azt írja, 20.000 foganként. [link]

2014. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, bár szerintem ezek nálam nem működnének, még abban is kételkedem, hogy egyáltalán koronával egyenesbe tudják hozni. Tényleg csúnya. A többi fogamhoz képest a 2 metsző nagyon magasan kezdődik az ínyben, nagyok is, előre állnak, pluszban még divergálnak is.


Szerencsére a felső ajkam elég nagy, és így pont takarja az egész felső fogsorom, ha beszélek, akkor is csak éppen a legalja látszik ki néha. Szélesebb mosolynál is inkább csak a szemfogaim közepének a magasságáig. Viszont a fogszabályzótól megemelkedne az egész bőr és végig kilátszana.


Most kezdtem el nézegetni a módszereket, és koronát is általában rossz fogakra szoktak tenni, ezek viszont teljesen egészségesek, csak nagyok és csúnyán állnak. Sokan mondják, hogy pl egy hídhoz sajnálják az ép fogaikat beáldozni, biztosan meg van ennek is az alapja, de én inkább szabadulnék ezektől, akár a szemfogaim is beáldoznám, ha kellene, de mivel mindnek megvan az alapja, gondolom ez felesleges lenne.


Tényleg az lett volna a legjobb, ha még gyerekkoromban meg lett volna csinálva fogszabályzóval, de hát ez már így maradt.

2014. máj. 17. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!