Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás közben ordítottam a...

Foghúzás közben ordítottam a fájdalomtól, normális ez a mai modern világban? Két szuri után!

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 08:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10:09-es... 10 adagot kaptam, nem vagyok hülye. az orvos is megmondta, hogy nem adhat többet. a röntgenen pedig nem látszódott a gyulladás, mivel a gyökér takarásában lévő gyulladást nem lehet látni.
2009. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Sajnos, normális! Van akinek annyira be van gyulladva az íny is, hogy hiába adnak neki lórúgásnyi érzéstelenítőt, nemigen hat. Ilyenkor csak a hatalmas önuralom segít...


A foghúzás hosszúságáról pedig: nekem az egyik fogamnak olyan kesze-kusza görbe gyökere volt, hogy alig bírták kihúzni (fogszabályzáshoz kellett a hely), beleizzadt szegény doki, mire kicibálta valahogy. Erről sem az orvos tehet.


Azért, ha más okod is van a bizalmatlanságra, nyugodtan válts orvost, az téged is megnyugtat majd. Nincs rosszabb, mintha nem bízol az orvosban, mert akkor eleve rosszabbul viseled az amúgy sem kellemes beavatkozásokat!

2009. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez nem normális. Ha gyulladt is volt a fogad akkor sem, ugyanis előtte egy három napos gyulladáscsökkentő kúrával kezelni kellett volna, hogy addigra lelohadjon. És ezt a fogorvosnak látnia kell. Szerintem is válts fogorvost, bár én alapból idősebbhez nem megyek. De remélem jól vagy, biztos nem lehetett kellemes:S
2009. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Már jól vagyok, de rémes élmény volt!
2009. dec. 30. 08:32
 15/20 anonim válasza:

én is ordítottam kettő után is.

most undorító véres lyuk van a helyén, meg egy szilánk amivel nem tudom mit kéne csinálni.

fél órája kínoztak meg...

18/L

2010. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért ordítani elég gáz... Nekem is fájt már nagyon, legszívesebben ordítottam volna, de az embernek azért van tartása, bármennyire is kibírhatatlannak tűnik. És ezt úgy mondom, hogy nekem is tömtek már gyulladt fogat és volt olyan műtétem, ami rosszabb mint 5 foghúzás.
2010. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

17:10-es Te nagyon kemény vagy!!!!!!Terminator!Bennünk nincs tartás!!!

Hogy nyilatkozhatsz ilyet?????????????

Senki sem tudja ,ismeri a másik fájdalmát!

2010. jan. 5. 08:27
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem normális! Én is nagyon félek a fogorvostól,mert rosszul szívódnak fel a gyógyszerek. Nagyon kevés fogásznak vannak igazi orvosi tapasztalatai, nem igazán ismerik a gyógyszereket és nem merik alkalmazni őket.


Normális doki stresszes betegnél nyugtatóval indít és ha azt látja hogy egy szer nem hatásos - mondjuk nem szívódik fel elég hatékonyan az érzéstelenítő - akkor vált valami más hatóanyagra.


Ezzel szemben átlag doki nem érzéstelenítőt hanem csak fájdalomcsillapítót használ - vagy azt sem mert az pénz!


Jó jel ha van vérnyomásmérő a rendelőjében...

2010. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

A kis falusi Oep-es fogorvosnál elég gyakori. A szomszédomban van a fogorvosi rendelő. Nyáron főleg mikor nyitva van az ablak mindent át lehet hallani, meg látni. Elég sokszor hallottam már, hogy a páciens ordított, és ennek ellenére folytatta a foghúzást amíg ki nem jött.

Nem hiszem el hogy, a modern érzéstelenítő szerekkel nem lehetne fájdalommentessé tenni ezeket a kezeléseket.

Létezik olyan érzéstelenítő szer már ami a gyulladt szövetekben is tökéletes hatást fejt ki, csak kb.15X drágább mint az Oep rendelőkben alkalmazott legolcsóbb szer.

2010. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Olyan dokinál történt,akinek 20ezret fizettem,erre a húzásra,70 éves és mindenféle titulusa van,prof.,adjunktus,meg minden,és még egyetemen tanít!És mégegyszer mondom, tényleg fájt, nem hisztiztem!Ez miatt már fogalmam sincs hogy döntsem el ki a jó fogorvos!
2010. jún. 13. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!