Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mennyi ideig voltatok...

Ti mennyi ideig voltatok otthon bölcsességfog eltávolítása után?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerre kettőt is kiszedtek, nagyon fáj, nagyon bedagadt és a fejem valamint a torkom is fáj, enyhe szájzáram is van, de soknak érzem, hogy az egy hét múlva esedékes varratszedésig otthon legyek. Más is otthon marad a varratszedésig?
2014. máj. 21. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
bár nekem az állkapcsom megbontásàval szedték ki oldalról, de én 3 héten át szenvedtem otthon. maradtam volna még tovább is.
2014. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem altatásos mütéttel mind a négyet kiszedték egyszerre (nem votlak kinőve mert nem is lett volna rá helyük és vizszintesen kezdtek el haladni a többi fog gökere felé) Nekem 2 hét után volt varratszedés addig voltam otthon, nem is tudtam volna menni sehova mert akkora volt a fejem mint egy lufi és fájdalmaim is voltak, evés is nehézkes volt. Pont varratszedésre kaptam szájzárat, igy érdekes volt a kiszedés de addigra már nagyon elmállott a nyál miatt igy nem volt nehéz dolga, egy kicsi bent maradt az rá pár napra jött ki magától. Néha enyhe dagadás még volt a 3.-4, héten is de azzal már simén lehetett meberek közé menni, de elsö 2 hétben érdekesen néztek volna rám. De az is biztos hogy azért 4 után nem akkora a dagadás mint 2 után.
2014. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első foghúzásom simàn ment. Első nap kicsit be voltam dagadva. Nem tartottam be semmit, amit az orvos mondott.3. nap már ettem, ittam mintha mi sem történt volna. 5. Nap már dolgoztam.

A második foghúzásnál, betartottam mindent. Nem ittam tejet, alkoholt, stb. 10 napig szenvedtem. Visszamentem, kaptam rá jódos gézt, 4-5 nap nem javul. Elegem lett, elkezdtem alkohollal öblíteni. Pár nap múlva mentem varratt szedésre és minden rendben volt.

2014. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rayna ***** válasza:

Nekem eddig kettő bölcsességfogam műtötték ki, külön-külön.

Elsőt 3 hete. Keddi nap volt műtét (este). Szerdán és csütörtökön hörcsög arccal feküdtem itthon végig fájdalmak közt. Péntekre viszont már voltam olyan jól, h bementem suliba (muszáj is volt). Sőt, utána kicsit pihiztem otthon, de este már moziba is elmentem és popcornt ettem. Utána napról napra még jobban lettem. Hétfőre lettem tökéletesen jól úgymond (kis enyhe csontfájások néha még előfordultak nyilván). Keddi nap pedig (műtéttől számított 1 hét) már teljesen jól tudtam bemenni varratszedésre. Ott mivel bolygatták, így kicsit fájt utána, de aztán másnapra enyhült, és onnantól kezdve már tényleg teljesen felépültem úgymond.

Másikat most kedden műtötték ki. Hát ezt sokkal jobban megszenvedtem.. talán ma (szombaton) érzem azt már, h már javulgat. Kimozdulást leghamarabb hétfőre tervezek, szóval szinte varratszedésig (ami ugye keddi nap lesz) itthon vagyok..

2014. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második, hol vették ki neked?
2014. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egynél többet nem vetettem volna k ki egyszerre
2014. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!